Španija izbacila Gruziju i zakazala spektakularan okršaj u četvrtfinalu

Objavio: RHT
30/06/2024 10:58 PM

“Crvena furija” u četvrtfinalu

Fudbaleri Španije plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva nakon što su poslije preokreta trijumfovali protiv senzacije turnira Gruzije (4:1).

“Crvena furija” u četvrtfinalu/ foto: UEFA

Španci su bili veliki favoriti uoči utakmice. Krenuli su silovito, ali su Gruzijci prvi stigli do gola. Igrao se 18. minut kada je Robin Le Normand skrenuo loptu u svoju mrežu nakon centaršuta Kakabadzea s desne strane.

Nakon tog gola Gruzije uslijedili su siloviti napadi Španije koje su odbijali momci s Kavkaza sve do 39. minute.

Sjajni Rodri je s nekih 15-ak metara fintirao čuvara, a onda preciznim udarcem lijevom nogom matirao sjajnog Mamardašvilija.

Drugo poluvrijeme

“Crvena furija” je do preokreta došla na startu drugog dijela kada je glavom pogodio Fabijan Ruiz. Ako je još bilo nade za Gruzijce, nju je otklonio Niko Vilijams (Nico Williams) odličnim pogotkom u 75. minuti.

Posljednji ekser u kovčeg snova o četvrtfinalu Gruzije zabio je rezervista Dani Olmo u 83. minuti susreta.

Španija će u četvrtfinalu igrati protiv Njemačke koja je ranije izbacila Dansku.

Čitajte i Nakon preokreta i produžetaka: Englezi srušili Slovačku za četvrtfinale

Fudbalska reprezentacija Engleske je uspjela “preživjeti” Slovačku i plasirati se u četvrtfinale Evropskog prvenstva nakon drame i produžetaka (2:1).

Englezi su bili očajni od starta utakmice, što su Slovaci kaznili u 25. minuti.

Kada se činilo da će se Engleska oprostiti od prvenstva Evrope, a Geret Sautgejt (Gareth Southgate) od posla selektora, Džud Belingem (Jude Bellingham) se ukazao kao spasitelj.

Belingema postigao je spektakularan gol makazicama u 95. minuti i odveo utakmicu u produžetke.

Slovaci su bili na pragu četvrtfinala, a sada se pakuju kući, dok će Engleska za polufinale igrati protiv Švicarske.