calendar

Četvrtak 29. Avgust, 2023

aktuelno ikonica Aktuelno
Katastrofa u Banjoj Luci: Borac nakon penala ispao od Ferencvaroša Šta se iza brda valja? Zašto se jedan od najbogatijih ljudi na svijetu rješava dionica ANELI SVE ŠOKIRALA TRANSFORMACIJOM, EVO ŠTA JE ODLUČILA! Nova promjena sve šokirala (FOTO) PORŠELINA OTKRIVA SVE ŠTO SE GURALO POD TEPIH? Ovo je ključ svih Majinih problema! Nezapamćeno divljanje u Ljubljani: Hrvatski navijači prekinuli meč i potukli se s policijom (VIDEO) “RIJALITI TJERA DA GLEDAMO SVIJET DRUGIM OČIMA” Sofija Gačić ekskluzivno za Hype televiziju o “Imanju”: TO ĆE BITI PRAVO OSVJEŽENJE! Zrinjski primio sedam golova u dvomeču s Vitorijom i oprostio se od Evrope SMRT U DOMU POZNATE VODITELJICE! Potpuno slomljena, oglasila se potresnim riječima: “Draga moja djevojčice, hvala ti za sve…” Jelena Krunić OTKRILA RIJALITI TAJNE: Filip me uredno MUVAO pred Aleksandrom Sandra Arika isprozivala fudbalere: Glume milionere, a niko 50 eura ne vadi iz džepa Pogledajte ove scene! Olujno nevrijeme pogodilo bh. grad: Jaku kišu pratio vjetar koji je nosio sve pred sobom ZADOBIO POVREDU VRATA I U LOŠEM JE PSIHIČKOM STANJU! Evo kako izgleda Uroš Stanić nakon što je prebijen! EKSKLUZIVNO! Hype uhvatio poznatog glumca u gaćama dok se trlja (FOTO) Ovo samo u Bosni ima: Golfom “dvojkom” uletio na teren, pa prekinuo utakmicu FATIMA NIJE ROMANTIČNA, ZATO TI JANO SJEDIŠ I UŽIVAŠ U OVIM SERIJAMA, A ONA TAMAN DA PORADI! Lidija Vukićević u sedmoj deceniji pršti koliko je fatalna: Niko nije ostao ravnodušan

Zrinjski primio sedam golova u dvomeču s Vitorijom i oprostio se od Evrope

Objavio: RHT
29/08/2024 10:01 PM

Nogometaši mostarskog Zrinjskog su doživjeli još jedan poraz od portugalske Vitorije i tako ispali iz evropskih takmičenja ove sezone, bilo je 4:0.

Nakon 3:0 u Portugalu, Vitoria je u Mostaru slavila još ubjedljiviju pobjedu, bilo je 4:0 pa je portugalski sastav s ukupnih 7:0 ostvario plasman u grupnu fazu Konferencijske lige dok je mostarski Zrinjski ostao bez nastupa u trećem po jačini evropskom takmičenju.

U 15. minuti susreta domaći su tražili jedanaesterac nakon ubacivanja Ćužea s lijeve strane kada je lopta pogodila u ruku jednog od protivničkih igrača, ali sudija Robert Jones nije pokazao na bijelu tačku. U 29. minuti susreta engleski sudija je uz pomoć VAR-a signalizirao kazneni udarac za goste.

Barišić je faulirao Nuna Santosa, a glavni sudija je pokazao na bijelu tačku. Loptu je uzeo Silva i doveo goste u prednost. Svega dvije minute kasnije stopostotna šansa za goste. Mangas je dobio loptu na lijevoj strani i pokušao zaobići Marića koji je odbranio njegov udarac. U 42. minuti Vitoria je udvostručila prednost.

Barišić je katastrofalno pogriješio, a Mangas je uposlio Nuna Santosa koji je udvostručio prednost gostiju. Tu nije bio kraj uzbuđenjima u Mostaru budući da su Portugalci u trećoj minuti nadoknade postigli i treći pogodak. Kaio Cesar je uposlio Nelsona Oliveiru koji je pogodio iz “mrtvog ugla” i matirao Marića za rezultat prvog dijela.

U nastavku je Mario Ivanković izvršio trostruku izmjenu i u igru uveo Kozinu, Abdurahimija i Jakovljevića, ali ni to nije pomoglo Zrinjskom budući da su u 71. minuti primili i četvrti gol kojeg je postigao rezervista Cunha.

Do kraja nije bilo promjene rezultata te je Zrinjski ostao bez plasmana u grupnu fazu Konferencijske lige.