Željezničar razbio GOŠK u Gabeli i nastavio perfektan niz na gostovanjima

Objavio: RHT
16/09/2024 8:40 PM

Željezničar razbio GOŠK u Gabeli

Fudbaleri Željezničara ostvarili su vrijednu pobjedu u 6. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine, pošto su večeras u Gabeli sa 3:0 razbili domaći GOŠK.

Željezničar razbio GOŠK u Gabeli/Foto: FK Željezničar

Gotovo cijelu utakmicu je sarajevski tim igrao s igračem više jer je u 14. minuti isključen igrač GOŠK-a Marko Mandić, a na kraju su Plavi uz ubjedljiv trijumf stigli do punog plijena.

Tako je tim trenera Denisa Ćorića zadržao maksimalan učinak na gostovanjima ove sezone, pošto mu je ovo treća pobjeda u tri meča. Prethodno su Plavi u gostima savladali i Velež (2:1) i Slobodu (1:0).

Željo je prijetio preko Karića već u prvoj minuti utakmice, ali udarac veznjaka zaustavlja golman GOŠK-a Kolaka.

Ključni detalj utakmice

U 8. minuti ključan detalj utakmice u Gabeli. Boljević je pobjegao odbrani GOŠK-a, a kao posljednji igrač odbrane ruši ga Mandić, koji nakon šest minuta provjere ove situacije u VAR sobi dobija crveni karton.

Od tada je Željezničar dominirao i vršio konstantan pritisak na odbranu domaćina, ali teško je stvarao i prilike.

Do prve prilike je sarajevski sastav stigao u 27. minuti. Boljević je sa desetak metara šutirao, a Kolak hvata loptu.

Na drugoj strani ubroz GOŠK prijeti iz kornera, ali Šuta loše zahvata loptu glavom i šalje je preko gola. Sedam minuta prije odlaska na odmor mladi Šabić sjajno pronalazi Dangubića na petercu, ali napadač Plavih očajno reaguje i promašuje.

Tokom pauze između dva poluvremena trener Želje Ćorić pravi trostruku izmjenu. Na teren umjesto Mirčevskog, Markovića i Karića šalje Al-Jabera, Krpića i Hiroša.

Već u 48. minuti Al-Jaber sjajno proigrava Dangubića i izbacuje ga u situaciju jedan na jedan s golmanom GOŠK-a. Ipak napadač Plavih se obrukao i promašio loptu.

Dugo se nakon toga čekala prava šansa za Želju, ali ona je došla u 74. minuti i Plavi su je iskoristili! Cvetanoski je ubacio s desne strane, Kolak je loše odbio loptu do Hiroša, a on pogađa za 1:0.

U finišu meča Željo postiže još dva gola preko Krpića i Hiroša za konačnih 3:0.

S ova tri boda se Željezničar poravnao sa Sarajevom na vrhu tabele (13 bodova), ali Bordo tim zauzima lidersku poziciju zbog bolje gol razlike. GOŠK je ostao prikovan za dno tabele bez bodova nakon šest kola.

U narednom kolu Željo dočekuje Zrinjski na Grbavici, dok će GOŠK na megdan Širokom Brijegu na Pecaru.