calendar

Subota 28. Septembar, 2023

aktuelno ikonica Aktuelno
Marija Kulić otvoreno o Zoli i detaljima iz njihovo zajedničkog života! ONA JE BUDALA ŠTO GA POZNAJE! OVDJE JE SVA TAKTIKA RIJALITIJA OTKRIVENA? Karić: Želim vezu, ti Anđo samo odbijaj prvi mjesec Isprobajte genijalni način brzog sušenja odjeće u zatvorenom prostoru Pakao je iza nje: Spavala sam na podu, njegova mama me mučila! Pjesme sam morala zaboraviti! Uništio mi je život Jana i Fatima pričaju uz kafu: Uvijek sam se pitala gdje one što žive u zgradama suše veš? Melina je uvijek šarala! Udarale su me, prijetile mi, ali najgori su oni iz rijalitija Teška saobraćajna nesreća u Hrvatskoj: Poginula bh. državljanka Elmedin naređuje Jani i objašnjava njene današnje zadatke! Sve imate k’o u bajci, a hrčeš do 10 Kija Kockar se pohvalila: Završila prvu godinu Pravnog fakulteta i to ne bilo kakvim prosjekom Nekada je bila velika zvijezda, a sada jede u narodnoj kuhinji?! Bebi Dol na rubu egzistencije?! Širom BiH danas nagla promjena vremena: Osjetan pad temperature i udari vjetra UČESNICA RIJALITIJA JAVNO PREVARILA MOMKA! Završila u krevetu s cimerom, vrela akcija naočigled svih! Dnevni horoskop za 28. septembar 2024: OVAN DEFINIŠE PRAVILA, LAVA MUČE PROBLEMI IZ PROŠLOSTI, RIBAMA LJUBAVNA KRIZA Aleksandar Stanković: Depresija je kad tri mjeseca čekaš da ti petnaest minuta bude bolje Iskra u Bugojnu čeka bh. zvijezde, dolazak potvrdile brojne legende Ja sam kralj asfalta i rijalitija! Kristijan opsjednut Filipom!

“Nula” gdje je niko očekivao nije: Holandija i Francuska odigrale neriješeno

Objavio: RHT
21/06/2024 11:55 PM

Umjesto derbija uspavanka

Jedna od najiščekivanijih utakmica u grupnoj fazi Evropskog prvenstva razočarala je u mnogim aspektima.

Umjesto derbija uspavanka/ UEFA

Fudbalska reprezentacija Nizozemske u derbiju grupe D remizirala je sa selekcijom Francuske rezultatom 0:0, što je prva utakmica bez golova na Euru.

Prilika je nedostajalo na obje strane na nivou koji su trebali. Doduše, to je i za očekivati s obzirom da im neriješen rezultat skoro pa sigurno osigurava nokaut-fazu.

Ipak, krenulo je eksplozivno. Frimpong je pobjegao odbrani u prvoj minuti, ali ga je Manjan (Maignan) zaustavio.

Zaprijetio je i Grizman (Griezmann) na drugoj strani tri minute kasnije, ali njegov udarac brani Verbrugen.

U 14. minuti je Francuska propustila prvu veliku šansu, Tiram (Thuram) je proigrao Rabioa (Rabiot), veznjak pronalazi Grizmana u petercu, ali se napadač zbunio i promašio je cijelu loptu pred golom Nizozemske. Verbrugen je već bio savladan.

Odmah sljedeći napad ponovo prilika za Grizmana. Kante je ušao u šesnaesterac i povratnom loptom na 10-ak metara našao Grizmana koji šalje pored gola.

Posljednja relativno velika šansa viđena je u 16. minuti. Gakpo je usijekao s lijeve strane i šutirao u dalji ugao, ali Manjan je to odbranio.

Drugo poluvrijeme

U drugom dijelu su Francuzi prvi zaprijetili. Prvo je pokušao Rabio, a zatim i Dembele, mada ti pokušaji nisu previše namučili Verbrugena.

U 65. minuti nova sjajna akcija Francuza, ali napadač Trikolora je veoma loše zahvatio loptu, iako je bio sam, i Verbrugen je uspio odbraniti udarac.

U 70. minuti je viđen je prvi gol, ali on je poništen zbog VAR-a. Naime, Depaj (Depay) je šutirao, Manjan brani, a ona se odbija do Simonsa. Mladi ofanzivac pogađa praznu mrežu, ali je gol poništen jer je Damfris (Dumfries) smetao golmanu Francuske.

Do kraja susreta, poslije poništenog gola, nije više viđeno mnogo dobrih prilika.

Francuska i Nizozemska sad imaju po četiri boda u grupi D, dok Austrija ima tri, dok je Poljska bez bodova.