Nakon preokreta i produžetaka: Englezi srušili Slovačku za četvrtfinale

30/06/2024 9:00 PM

Slovaci se pakuju kući

Impresivni Slovaci su bili na pragu četvrtfinala, a sada završavaju priču na Euru 2024, dok će Engleska za polufinale igrati protiv Švicarske

Slovaci se pakuju kući/ Foto:UEFA

Fudbalska reprezentacija Engleske je uspjela “preživjeti” Slovačku i plasirati se u četvrtfinale Evropskog prvenstva nakon drame i produžetaka (2:1).

Englezi su bili očajni od starta utakmice, što su Slovaci kaznili u 25. minuti. Dobru akciju Slovačke golom je krunisao Ivan Šranc (Schranz), kojem je to bio treći pogodak na turniru – izjednačio se na čelu liste strijelaca s Georgesom Mikautadzeom i Džamalom Musijalom (Jamal).

Drugo poluvrijeme

Iako je tim “Tri lava” stigao u Njemačku kao jedan od glavnih favorita za titulu, nije mogao ništa protiv Slovačke. Loše igre iz grupe prenijeli su i u današnji susret. Prvu pravu priliku imao je Hari Kejn (Harry Kane) u 78. minuti.

Kada se činilo da će se Engleska oprostiti od prvenstva Evrope, a Geret Sautgejt (Gareth Southgate) od posla selektora, Džud Belingem (Jude Bellingham) se ukazao kao spasitelj.

Belingema postigao je spektakularan gol makazicama u 95. minuti i odveo utakmicu u produžetke.

Koliko fudbal može biti okrutan najbolje znaju Slovaci. Već na startu produžetka Hari Kejn (Harry Kane) je pogodio i donio preokret Engleskoj.

Slovaci su bili na pragu četvrtfinala, a sada se pakuju kući, dok će Engleska za polufinale igrati protiv Švicarske.

Rezultat i strijelci:

Engleska – Slovačka 2:1 (Belingem 90+5′, Kejn 92′ / Šranc 25′)

Čitajte i NEVIĐENI KARAMBOL U RIJALITIJU Učesnica nasrnula na cimera, pa napala obezbjeđenje, uslijedila hitna reakcija!

Jovana Cvijanović nastavila je da moli Uroša Rajačića za ljubav, on je oduvao time što joj je rekao da je htio samo da je iskoristi za seks. Ona je poludjela u sekundi.