Sarajevo protutnjalo Dobojem i došlo na vrh tabele

Objavio: RHT
12/08/2024 8:03 PM

Sarajevo protutnjalo Dobojem

Fudbaleri Sarajeva pobjedom protiv Sloge u Doboju rezultatom 3:1 zatvorili su 2. kolo Wwin lige BiH, te se tako popelo na vrh tabele.

Sarajevo protutnjalo Dobojem/Foto: FK Sarajevo

Utakmica na stadionu Luke u Doboju obilovala je odličnim fudbalom s obje strane, a bordo tim je još jednom pokazao da ciljanje na titulu nije samo san ove sezone.

Nakon nešto sporijeg početka, krenuo je blickrig gostiju. Sjajnu akciju u 16. minuti, nakon ubačaja Đorđevića iz slobodnog i nakon spuštene lopte Čelika, završio je Soldo i doveo Sarajevo u prednost.

Imali su priliku sedam minuta kasnije imao je Bubanja, ali je njegov udarac glavom nakon kornera završio pored gola.

Tada je uslijedio šou Gulijašvilija (Guliashvili). Fenomenalni Gruzijac igra u formi života, a u svega dvije minute postigao je dva gola. Prvo je nakon jedne izgubljene lopte Dobojlija na sredini terena, Gulijašvilija pronašao Kjeremeh (Kyeremeh), a ofanzivac Sarajeva je zaobišao golmana Pavlovića i postigao gol. Dvije minute kasnije, Gruzijac je ponovo bio u fokusu. Ukrao je loptu, dodao je do Beganovića, desni bek mu vratio, a onda je bombom matirao Pavlovića.

Slogi je nadu vratio u 41. minuti Grabež, nakon veoma loše reakcije golmana Rockova, koji je zaplivao nakon ubačaja Tonija Jovića, a defanzivac Dobojlija pogađa praznu mrežu.

U drugom poluvremenu, Sarajevo je bilo bolji rival, ali se rezultat nije mijenjao. Hamza Čataković je imao najbolju priliku u 64. minuti. tada je izašao sam ispred gola. Ali u situaciji jedan na jedan je golman Pavlović izašao kao pobjednik.

Prijetio je bordo tim i preko Đorđevića nakon kontre, ali nije uspio postići gol ni veznjak Sarajeva. Do kraja vrijedi istaći i glupost Kuprešaka, koji je dobio crveni karton nakon nepotrebnog starta.

Sarajevo je sada prvoplasirano sa 6 bodova, isto koliko ima i Posušje, ali uz bolju gol-razliku.