calendar

Subota 29. Jun, 2023

aktuelno ikonica Aktuelno
EKSKLUZIVNO! U D-Castu Dejan Dragojević sve oduševio! Emisija o kojoj se priča, evo šta su stručnjaci otkrili! NOVI SLUČAJ FEMICIDA! Žena ubijena u neboderu na Pofalićima “ANĐELO NIJE GEJ!” Pobjednica rijalitija riješila da RAZVEŽE JEZIK: “Svi znamo ko je Đedović i šta on radi!” (VIDEO) VRELO, SVE GORI! NISVES POMJERA GRANICE! Pjevačica sve oduševila novom pjesmom! (FOTO) U Makarskoj za četiri sata izgorjela jahta vlasnika kompanije iz Širokog Brijega: Plovilo vrijedno oko 3 miliona eura Poznat novi klub Edina Džeke: Navijači Željezničara bijesni na bivšeg igrača Skandal u Srbiji: Igrači odbili premije za Euro, u savezu uzeli i po 100.000 eura? Znamo o čemu maštate: Svaka treća žena ima istu fantaziju Na Vidovdan Aca Lukas napravio popis stanovništva na Krku NAREDNIH DANA VAMA ĆE DA SVANE: Za 3 znaka stiže vrijeme ostvarenja najvećih želja EKSKLUZIVNO Limitirana kolekcija sa logotipom “Imanja”, naručite majice na vrijeme, gratis veliko iznenađenje! “NINA KOVAČEVIĆ IMALA JE DVA PROMILA ALKOHOLA U KRVI kada je sa 100KM/H UDARILA DIJETE” Hype ekskluzivno saznaje NAJNOVIJE DETALJE STRAVIČNE NESREĆE Sanja Maletić se prvi put oglasila nakon porođaja: “Ispunila sam prazninu u svom životu” Koliko je voda u bazenima sigurna za kupače: Građani izloženi raznim zdravstvenim rizicima Kaća Grujić progovorila o braku sa Markom Gobeljićem: “Kada se vidimo, sve pršti od strasti” OBRAZOVANJE ZDRAVKA ČOLIĆA! Važi za jednog od najobrazovanijih pjevača na estradi, a evo šta je završio!

Šampionska zvona već zvone u Banjaluci: Borac slavio Pod Bijelim brijegom! MARINOVIĆ: Ovo je za nas jako bitna pobjeda

Objavio: RHT
10/03/2024 9:29 PM

Šampionska zvona već zvone u Banjaluci

Fudbaleri Borca savladali (1:0) su večeras u kišom okupanom Mostaru aktuelnog šampiona Zrinjskog, u derbiju 22. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Tako su napravili veliki iskorak ka osvajanju titule.

Izabranici šefa stručnog štaba Banjalučana Vinka Marinovića pobijedili su rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je mladi David Vuković u 33. minuti. Bila je to ujedno i prva pobjeda banjalučkog Borca na gostovanju na stadionu Pod Bijelim brijegom u duelima sa Zrinjskim.

Imao je i Zrinjski nekoliko dobrih prilika u prvom dijelu utakmice, ali se trenutak odluke desio u 33 minuti. Odličan centaršut je uputio Jakov Blagaić, a loptu u nebranjeni dio mreže gola Marka Marića udarcem sa oko 20 metara poslao je Vuković.

Zrinjski je u ovom meču sa klupe vodio pomoćni trener Mario Ivanković, jer je šef stručnog štaba Željko Perović zbog crvenog kartona iz prethodnog kola morao na tribine.

“Bili smo nesigurni pogotovo u zadnjoj liniji” – Ivanković i dodao:

“Borac je to znao da iskoristi. Na poluvremenu smo napravili neke korekcije, krenuli ofanzivnije i imali par šansi, ali na našu nesreću nismo zabili. Borac je zasluženo slavio i na dobrom je putu da uzme titulu”.

Važan trijumf

Trener Borca Marinović nakon trijumfa u Mostaru je izjavio:

“Znali smo da dolazimo jako kvalitetnoj ekipi Zrinjskog. Opet, znali smo isto tako da smo i mi u dobroj formi. Dobra utakmica. To prvo poluvrijeme odigrali smo dosta dobro, imali smo i dvije šanse pored gola. U drugom dijelu Zrinjski je imao svoje šanse. Ovo je za nas jako bitna pobjeda. Odigrali smo dobru utakmicu, posebno taktički, a ovom prilikom bih čestitao igračima na zalaganju i zaista smo u sjajnom nizu – zaključio je Marinović.

Nakon pobjede u Mostaru protiv najozbiljnijeg i jedinog konkurenta u borbi za šampionsku titulu fudbaleri Borca su sada imaju 12 bodova prednosti.

Banjalučani su u dosadašnja 22. kola skupili 55 bodova, dok drugoplasirani Zrinjski na svom kontu ima 43.

Treći krug

Ovo 22. kola WWin fudbalske lige Bosne i Hercegovine završava se sutra kada takođe u Mostaru, na stadionu „Rođeni“, Velež dočekuje Tuzla siti.

Inače, od narednog kola počinje treći, odnosno posljednji krug takmičenja u najjačem fudbalskom takmičenju Bosne i Hercegovine.