calendar

Četvrtak 4. Jul, 2023

aktuelno ikonica Aktuelno
Nagla promjena vremena u našoj zemlji: Koga temperaturne oscilacije najviše pogađaju UČESNICA RIJALITIJA ANGAŽOVALA POLICIJU! “Vidjeću, ili ću privatnu tužbu, ili…” IZDAHNULA JOJ NA RUKAMA! RADA MANOJLOVIĆ U SUZAMA! Detalji koji kidaju dušu! Nikad neće prebljoeti gubitak DNEVNI HOROSKOP ZA 4. JULI: Rak da nikome ništa ne obećava, Ribe vode emocije… Hari Varešanović: Svi putevi vode u Mostar! “Kada se spomene taj grad, u sjećanju su mi najljepši muzički trenuci” OTKRIVENO ŠTA JE MIONA PITALA STANISLAVA?! Ša: Blam, blam… Izašao prvi trailer za film o Draženu Petroviću: Legendarnog košarkaša utjelovio bh. glumac USKORO JE KRAJ, NE POSTOJI OSOBA NA SVIJETU! Majka Mione Jovanović zapjenila od bijesa, sprema Nenadu haos nakon finala “SVI SU ME VARALI!” Milena Ćeranić O PARTNERIMA, pa se sjetila NJEGA: “Da sam ga manje voljela uspjelo bi!” MARIJA KULIĆ DA PRESAHNE VIŠE OD MILJANINIH SRAMNIH RADNJI – OBJAVLJEN NJEN POSLJEDNJI RAZGOVOR SA ZOLOM! Velika potraga u Njemačkoj: Nestala djevojčica (13) porijeklom iz BiH Maja i Aneli u žestokom klinču! Stare rivalke ponovo ratuju Muškarac koji je ukrao kip Brus Lija u Mostaru ide u zatvor DRAGANA MIRKOVIĆ OSVOJILA I AZIJU! Najveća zvijezda Balkana se pohvalila ovim uspjehom! Fufe iz serije ‘Lud, zbunjen, normalan’ živi na selu sa 1.800 koza SIN MELINE I HARISA ODLUČIO DA POKORI JAVNU SCENU! Potez Kana Džinovića izazvao haos, riješio da preuzme stvar u svoje ruke

Fudbalski savez BiH se oglasio o otkazivanju utakmice s Izraelom, evo šta su poručili

Objavio: RHT
22/03/2024 1:15 PM

Otkazivanje utakmice s Izraelom

Nakon što je otkazana prijateljska utakmica između nogometnih reprezentacija Bosne i Hercegovine i Izraela, oglasio se i Fogometni savez BiH.

Zmajevi i Izraelci su se trebali sastati 26. marta na stadionu Grbavica u Sarajevu nakon što su obje selekcije ispale u polufinalu baraža za Euro, no zbog sigurnosnih razloga ta prijateljska utakmica neće biti odigrana.

“Nakon obavljenih konsultacija sa relevantnim organima, a na okolnosti trenutne bezbjednosne situacije i visokog stepena rizika za odigravanja utakmice sa reprezentacijom Izraela, zaključeno je da se otkaže utakmica u Sarajevu. Saglasnost na otkazivanje utakmice je dala i UEFA, uz potpuno razumijevanje novonastale situacije. Naša reprezentacija će novu prijateljsku utakmicu odigrati u jednom od narednih slobodnih termina u UEFA kalendaru tokom 2024. godine”, saopćili su iz NS BiH.

Podsjetimo; sinoć su fudbaleri Bosne i Hercegovine šokantno izgubili od Ukrajine u polufinalu baraža za Evropsko prvenstvo rezultatom 2:1.

Dobar početak

“Zmajevi“ su se od samog starta dobro postavili. Presingovali su Ukrajince u napadu, a u odbrani su odlično stajali i sprječavali nalete favorizirane 24. selekcije svijeta.

Na prvu ozbiljnu šansu čekalo se do 38. minute, ali se Edin Džeko i Sead Kolašinac nisu sporazumjeli i propala je izgledna prilika.

Dobro su bh. fudbaleri otvorili i drugo poluvrijeme, a u 57. minuti je „eksplodiralo“ Bilino polje. Amar Dedić je ubacio loptu pred gol Ukrajinaca, a u vlastitu mrežu je skrenuo Mikolenko. Zbog povreda su van igre morali Dedić i Anel Ahmedhodžić.

Šokantan preokret

U 83. minuti rezervista Miralem Pjanić je sjajno uposlio Ermedina Demirovića koji nije uspio savladati Lunjina.

I onda šokantne tri minute. Prvo je rezervista Jaremčuk poravnao na 1:1 u 85., a tri minute kasnije asistirao je Dovbiku.

Iako se igralo osam minuta nadoknade, naša selekcija se nije uspjela vratiti u utakmicu. Propala je ovako još jedna šansa da se domognemo Evropskog prvenstva.