calendar

Četvrtak 4. Jul, 2023

aktuelno ikonica Aktuelno
Asmin se izvinio Dušici, pa shvatio da je pogrešnoj osobi uputio izvinjenje i odmah ga obrisao! UEFA će žestoko kazniti turskog heroja nacije! JOŠ JEDNA BEBA U RIJALITIJU PRED SAMO FINALE?! Anita Stanojlović progovorila o trudnoći, Anđelo ne krije uzbuđenje… Stanari na Dobrinji u strahu od zaraznih bolesti: Na krovu zgrade prebrojano 200 mrtvih pacova! Kako su 1989. zamišljali da će kuće izgledati u 2024. godini: Nevidljiva moderna tehnologija NADICA ADEMOV POKAZALA TRUDNIČKI STOMAČIĆ: Pozirala u bikiniju pa pobrala komplimente ĐINA DŽINOVIĆ OBJAVILA ZNOJAV SELFI NAKON TRENINGA, MOMCI JE OBASIPAJU KOMPLIMENTIMA ŠAKO MUVA DJEVOJKU SA NASTUPA! Pjevač ponovo u centru skandala “Želim da te zagrlim” (VIDEO) EMA RADUJKO UŽIVA NA JAHTI SA FUDBALERIMA! Procurilo ko pjevačici pravi društvo (FOTO) MILICA TORODOVIĆ SE SKINULA I OBJAVILA INTIMNE FOTKE! Rastegla bikini, a onda šokirala sve, popustile joj kočnice nakon raskida (FOTO) U državi siromašnih i nezaposlenih: 800 miliona KM dali na klađenje Voditeljica ubijena pred svojim četverogodišnjim sinom, imala je 29 godina ZA 3 ZNAKA OTVARAJU SE SVA VRATA U NAREDNIH 6 MJESECI: Do kraja godine ogroman uspjeh, brdo para i strasti! Alka Vuica otkrila tajnu mladolikosti: To je ono što me pokreće Taksista koji je udario vozača romobila “napuhao” 1,4 promila “Aneli mi je BOLJA od Stanije! Čujem se sa njenom majkom!” EKSKLUZIVNO! Nada Macura podržala kontroverznu Ahmićevu! (VIDEO)

Nizozemci održali čas fudbala Rumunima i plasirali se u četvrtfinale

Objavio: RHT
02/07/2024 7:59 PM

Nizozemci održali čas fudbala Rumunima

Fudbaleri Nizozemske plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva nakon fantastične partije i pobjede nad Rumunijom od “samo” 3:0.

Nizozemci održali čas fudbala Rumunima/Foto: UEFA

Na travnjaku Alijanc Arene danas se pitala samo jedna ekipa, a to je bila Nizozemska. Od prve minute je nametnula ritam utakmice i sa svih strana napadala gol Rumunije.

Ti napadi su se isplatili u 20. minuti kada je pogodio Kodi Gakpo (Cody), koji je bio junak “Lala”, jer je nakon gola upisao i asistenciju.

Gakpu je ovo bio treći gol čime se izjednačio na čelu liste strijelaca sa Georgesom Mikautadzeom (Gruzija), Džamalom Musijalom (Jamal, Njemačka) i Ivan Šranc (Schranz, Slovačka).

Sijevalo je sa svih strana ispred gola Rumunije. Prijetili su Memfis Depaj (Memphis Depay). Virdžil Van Dajk (Virgil Van Dijk), Gakpo i Ćavi Simons (Xavi), ali lopta nije htjela u gol.

Sve do 84. minute. Gakpo je sjajno prošao po lijevoj strani, zadržao loptu na liniji, a onda povratnim dodavanjem “servirao” gol Donijelu Malenu (Donyell) za ovjeru trijumfa.

Isti igrač je u samom finišu utakmice postigao sjajan gol iz kontre, te učinio pobjedu još uvjerljivijom.

Nizozemska će u četvrtfinalu igrati s boljim iz posljednjeg duela osmine finala, koji večeras od 21 sat igraju Austrija i Turska.