Najbolji od najboljih otišao u legendu u 71. godini: I NEBO JE TADA PLAKALO ZA SAFETOM

Na današnji dan 4. septembra 2007 godine, u haremu Ali Pašine džamije, je ukopan najbolji od najboljih sevdalija, Safet Isović.

Na dan ukopa i nebo je plakalo za njim. Čovjekom kakav se rijetko rađa. Bio je nenadoknadiva vrijednost.

Čuvao izvornost našeg podneblja, svojim glasom koji je uz svu svoju veličanstvenost, rasipao dušu i neskrivenu ljubav prema čistoj izvedbi sevdaha.

Bogata karijera

Ispratili su Safeta tog dana, oni koji su ga iskreno voljeli i oni koji su cijenili njegovu bogatu karijeru. Nije Nizamski ali je bio je težak rastanak od persone, čije pjesme ostaju za sva vremena.

Ismail Barlov osvojio srebrenu medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu!

Fenomenalni bosanskohercegovački paraplivač Ismail Barlov (13) osvojio je večeras srebrenu medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu.

Ismail Barlov osvojio srebro na Paraolimpijskim igrama u Parizu!/Foto: Facebook

Takmičio se Barlov u disciplini 50 metara prsno i u finalnoj utrci zauzeo drugo mjesto! Ostvario je vrijeme od 1:02.74, a ispred njega je završio samo Meksikanac Arnulfo Castorena.

Prethodno se jutros Barlov u finale ove discipline plasirao tako što je bio treći u kvalifikacijama, s vremenom od 1:04.06.

Više pročitajte: OVDJE