calendar

Utorak 2. Jul, 2023

LIGA PRVAKA Ćavi bljuje vatru: Crveni karton je odlučio ovaj dvomeč! “Sudija je bio izuzetno loš” (VIDEO)

Objavio: RHT
17/04/2024 11:40 AM

Ćavi bljuje vatru

Barselona je sinoć poražena (1:4) od PSG-a, u revanš utakmici četvrtfinala Lige prvaka, te je sa ukupnih 6:4 eliminisana iz elitnog takmičenja.

Ćavi bljuje vatru / Foto: Dailypost.ng

Barsa je u prvom meču slavila sa 3:2, a u revanšu je povela već u 12. minuti pogotkom Raphinhe i činilo se da će rutinski proći u polufinale. No, u 29. minuti napadač PSG-a Bradli Barkola (Bradley Barcola) je krenuo sam na gol, a Ronald Arauho (Araujo) ga je s leđa srušio i sudija Ištvan Kovač (Istvan Kovacs) mu je pokazao direktan crveni karton.

Od tog trenutka kola su krenula nizbrdo za Barsu koja je do kraja utakmice primila četiri pogotka (Dembele 40′, Vitinha 54′, Mbappe pen. 61′, 89′) i ispala iz Lige prvaka.

Nakon utakmice trener Barse Ćavi (Xavi) je pronašao krivca za ispadanje u sudiji Kovacsu.

“Crveni karton je odlučio ovaj dvomeč. Sudija je bio izuzetno loš, nije trebao isključiti Arauha. Inače ne pričam o sudijama, ali ovaj put moram. Šteta je što radimo naporno i onda nam sudija uništi cijelu sezonu. Da sudija nije izmislio crveni karton, izbacili bismo PSG jer smo bili bolji 11 na 11”, rekao je Ćavi koji je dobio crveni karton u 56. minuti.

Nakon jednog faula na centru za PSG, Ćavi je na aut-liniji počeo vrištati. Takođe, tačno ispred četvrtog sudije je nogom udario reklamu Lige prvaka… Glavni sudija Kovač odmah ga je isključio i poslao na tribine.

“To je bila moja greška, opravdano sam isključen”, rekao je Ćavi o toj situaciji.