calendar

Subota 7. Septembar, 2023

aktuelno ikonica Aktuelno
Aleks raskrinkala Cara: SAMO BOLESTAN UM MOŽE KAZATI DA SAM BILA U VEZI DOK SAM BILA TRUDNA! Progovorila i o novom dečku SVE JE KRENULO PO ZLU! Željko Mitrović se zapalio uživo u programu, kamere se odmah sklonile! SKANDAL! Astrolozi tvrde da su ovo najpouzdaniji horoskopski znakovi FILIP CAR IMAO S*KS SA ANĐELOM I DUŠICOM?! Isplivala prljava istina van kamera! Skandalozni detalj ugledao svjetlost dana! LIGA NACIJA Težak poraz “Zmajeva” u Ajndhovenu Lepu Brenu ismijavaju zbog pretjeranog korištenja Photoshopa ANĐELA ĐURIČIĆ ŽELJELA IZVRŠITI SAMO***STVO U RIJALITIJU DA BI NAUDILA ČELNICIMA PINK TELEVIZIJE! “NE DIŠE, UBILI SU GA!” Porodica Kulić doživjela stravičan napad obezbjeđenja u Šimanovcu! Pretukli ih i vadili pištolje! Policija i Hitna pomoć izašli na teren! (FOTO) Kraljica Kamila snimljena u društvu bivšeg supruga kojeg je godinama varala s Čarlsom STANISLAV ODVEO NOVU DJEVOJKU U SELCE!?Maja će izgorjeti od bijesa GREŠKA ŽIVOTA! Matora se odlučila na DRASTIČAN KORAK nakon RASKIDA s Anitom: Ovo NIKO NIJE OČEKIVAO MARKO MILJKOVIĆ RASKRINKAO ANABELU I GAGIJA: Objavio ovaj video i sve pokazao! SKANDAL (FOTO) ŽIVOT SA DVIJE ŽENE “Halo, jedeš ko životinja. Nemoj mljackati!” FATIMA LJUTA KO PUŠKA (VIDEO) EKSKLUZIVNI HYPE PAPARAZZO: Aneli uhvaćena VAN KARANTINA (VIDEO) Navijači “Zmajeva” jednoglasni: “Barbarez nas je vratio na tribine, rezultat je sada u drugom planu” SVI DETALJI O LUNI ĐOGANI! Niko nije znao ovo o njoj i njenom porijeklu! “Umjesto da me uče, ponižavali su me”

LIGA NACIJA Težak poraz “Zmajeva” u Ajndhovenu

Objavio: RHT
07/09/2024 10:54 PM

Težak poraz “Zmajeva”

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na startu Lige nacija – grupa A, od Nizozemske u Ajndhovenu (5:2).

Polufinalista prethodnog Eura je bio nadmoćniji suparnik tokom većeg dijela utakmice te došao do sasvim zaslužene pobjede u ovom susretu.

Ono što raduje sve zaljubljenike u najvažniju sporednu stvar u našoj zemlji jeste debi Esmira Bajraktarevića za našu reprezentaciju koji je u prvoj utakmici za Zmajeve upisao i asistenciju.

Što se tiče samog susreta, Nizozemska je bolje otvorila utakmicu i povela već u 13. minuti susreta golom Joshue Zirkzeea. Simonsov šut je izblokiran, lopta je došla do Zirkzeea. Napadač Manchester Uniteda je sjajnim udarcem glavom matirao Vasilja za 1:0 Nizozemaca. Dvije minute kasnije zaprijetila je i naša reprezentacija preko Gazibegovića čiji udarac je zaustavio golman Nizozemaca.

U 18. minuti je pokušao Simons, no njegov udarac je otišao pored gola Vasilja da bi dvije minute kasnije viđeno novo veliko uzbuđenje ispred našeg gola. Ubacio je Simons za Dumfriesa koji je glavom vratio loptu u peterac gdje Mujakić interveniše ispred napadača Nizozemske te je ostalo 1:0 za Lale.

Zmajevi su se vratili u život u 27. minuti susreta. Nakon kombinacije nekoliko naših igrača, lopta je došla do Huseinbašića koji je majstorski uposlio Demirovića. Napadač Stuttgarta je sjajno reagovao i donio izjednačenje rezultata Zmajevima. Nizozemci su do kraja prvog dijela zaprijetili još nekoliko puta prije nego li su u drugoj minuti nadoknade došli do vodstva.

Nizozemci sjajno otvorili drugo poluvrijeme

Prethodno su prijetili Simons, Gakpo, Van Dijk kao i Zirkzee da bi u finišu prvog dijela Nizozemska postigla drugi gol. Reijnders je majstorski prošao kroz gotovo cijelu našu odbranu i na kraju rutinski pogodio mrežu Vasilja. Za rezultat prvog poluvremena na Philips stadionu u Eindhovenu.

Nizozemci su sjajno otvorili drugo poluvrijeme i već u 48. minuti imali fantastičnu šansu preko Reijndersa koji je izblokiran. Osam minuta kasnije novi gol u mreži Vasilja. Vrhunska akcija NIzozemaca, Reijnders je uposlio Gakpa koji je postigao gol na praznu mrežu za 3:1 domaće selekcije.

Tu nije bio kraj golovima na ovom susretu. Sergej Barbarez je u 68. minuti susreta šansu pružio mladom 19-godišnjem Esmiru Bajraktareviću koji mu se revanširao pet minuta kasnije. Poslao je čudesnu dubinsku loptu za Edina Džeku. A kapiten Zmajeva je rutinski matirao golmana Nizozemske reprezentacije za 3:2.

Napadala je naša reprezentacija poslije toga, ali nije uspjela doći do izjednačenja već je primila gol (88. minuta). Tako je potvrđena pobjeda selekcije Nizozemske u ovom meču. Udarac Timbera je izblokirao Gazibegovića nakon čega je intervenisao Vasilj, a lopta je stigla do Weghorsta koji je pogodio praznu mrežu (4:2).

Do kraja susreta Nizozemci su postigli i peti gol i to preko Xavija Simonsa koji je mrežu Vasilja pogodio u 92. minuti susreta. I to uz pomoć jednog od naših reprezentativaca čime je postavljen konačan rezultat susreta.

BiH će u sljedećem kolu već u utorak gostovati u Budimpešti kod Mađarske dok će Nizozemska na svom terenu dočekati selekciju Njemačke.

Rezultat i strijelci:

Nizozemska – BiH 5:2 (Zirkzee 14′, Reijnders 45+2′, Gakpo 56′, Weghorst 88′, Simons 90+2′ / Demirović 27′, Džeko 73′).