Italija “izbacila” Hrvatsku sa Eura, presudio je gol u 98. minuti susreta

Objavio: RHT
24/06/2024 11:05 PM

Italija izbacila Hrvatsku sa Eura

Fudbalska reprezentacija Italije je u šokantnom raspletu događaja remizirala sa Hrvatskom, bilo je 1:1 te je izbacila sa Eura

Italija izbacila Hrvatsku sa Eura/Foto: EPA-EFE

Italija je bila bolja u prvom dijelu, ali to nije uspjela krunisati golom za vodstvo pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:0.
U nastavku su Hrvati krenuli znatno bolje pa su u 53. minuti susreta dobili i jedanaesterac i to nakon što je Frattesi igrao rukom nakon udarca Kramarića.

Ipak, Donnarumma je zaustavio udarac Luke Modrića sa bijele tačke, ali je 30 sekundi kasnije Hrvatska ipak povela. Nakon neiskorištenog penala, lopta je došla do Budimira čiji je udarac odbranio Donnarumma, ali je na odbijenu loptu natrčao Modrić i doveo Hrvatsku u vodstvo.

Do kraja utakmice je Italija izjednačila u 98. minuti susreta

Druga utakmica ove grupe nam je donijela pobjedu Španije. Ona je u ovom susretu igrala sa rezervnim sastavom, protiv Albanije, bilo je 1:0 pa je tako Crvena furija osigurala plasman u nokaut fazu s prve pozicije.

Strijelac jedinog gola za Crvenu furiju je bio Ferran Torres. On je u 13. minuti susreta pogodio nakon asistencije Danija Olma.