Evropski san Sarajeva ostao upravo to – san: Spartak kaznio sve promašaje

Objavio: RHT
31/07/2024 10:28 PM

Evropski san Sarajeva ostao san

Fudbaleri Sarajeva poraženi su na gostovanju kod Spartaka iz Trnave rezultatom 3:0, te su tako ispali u 2. pretkolu Konferencijske lige.

Evropski san Sarajeva ostao san/Foto: FK Sarajevo

Sarajevo je ponovo bolje započelo meč, ali kako nisu iskoristili svoje prilike, ni na Koševu ni u Trnavi, došla je kazna i to veoma bolna.

Prvi je zaprijetio bordo tim već u petoj minuti kada je nakon centaršuta Durakovića iz slobodnog udarca ostao sam Jović i šutirao glavom, ali brani to golman Frilih.

Kazna za promašaj

To je bila najozbiljnija šansa za Sarajevo, a kazna za taj promašaj stigla je deset minuta kasnije.

Loptu je ubacio Martin Mikovič, a golman bordo tima Emil Rockov je zaplivao i napravio veliku grešku, što je iskoristio Mihal Duriš (Michal) i glavom šutirao, te zatresao mrežu našeg predstavnika.

Nakon tog gola raspala se igra Sarajeva, zbog čega je stigla i kazna. U 35. minuti je Azango šutirao silovito sa 20-ak metara, ali lopta je odsjela na stativi.

Ono što Azango nije uspio, jeste Duriš nekoliko minuta kasnije. Duriš je primio loptu, dodao je za Ahla, koji mu je vratio u for, nakon čega je napadač zaobišao Bubanju i matirao nemoćnog Rockova.

Sarajevo je prvu ozbiljnu priliku nakon toga imalo tek u 62. minuti. Tada je Gulijašvili (Guliashvili) šutirao nakon akcije bordo tima. Ali je išlo po sredini terena i golman Frelih je uspio odbraniti njegov udarac.

Karhan je postavio konačan rezultat na ovom susretu duboko u sudijskoj nadoknadi.

Nekoliko bezličnih pokušaja kasnije, Sarajevo je na kraju poraženo i evropski san će ostati upravo to – san.

Bordo tim se okreće obavezama u prvenstvu. Ono počinje već za vikend kada će se sastati sa tuzlanskom Slobodom u okviru 1. kola Wwin lige BiH.

S druge strane, Spartak čeka poraženi iz dvomeča bečkog Rapida i Visle Krakov.