calendar

Subota 28. Septembar, 2023

aktuelno ikonica Aktuelno
Marija Kulić otvoreno o Zoli i detaljima iz njihovo zajedničkog života! ONA JE BUDALA ŠTO GA POZNAJE! OVDJE JE SVA TAKTIKA RIJALITIJA OTKRIVENA? Karić: Želim vezu, ti Anđo samo odbijaj prvi mjesec Isprobajte genijalni način brzog sušenja odjeće u zatvorenom prostoru Pakao je iza nje: Spavala sam na podu, njegova mama me mučila! Pjesme sam morala zaboraviti! Uništio mi je život Jana i Fatima pričaju uz kafu: Uvijek sam se pitala gdje one što žive u zgradama suše veš? Melina je uvijek šarala! Udarale su me, prijetile mi, ali najgori su oni iz rijalitija Teška saobraćajna nesreća u Hrvatskoj: Poginula bh. državljanka Elmedin naređuje Jani i objašnjava njene današnje zadatke! Sve imate k’o u bajci, a hrčeš do 10 Kija Kockar se pohvalila: Završila prvu godinu Pravnog fakulteta i to ne bilo kakvim prosjekom Nekada je bila velika zvijezda, a sada jede u narodnoj kuhinji?! Bebi Dol na rubu egzistencije?! Širom BiH danas nagla promjena vremena: Osjetan pad temperature i udari vjetra UČESNICA RIJALITIJA JAVNO PREVARILA MOMKA! Završila u krevetu s cimerom, vrela akcija naočigled svih! Dnevni horoskop za 28. septembar 2024: OVAN DEFINIŠE PRAVILA, LAVA MUČE PROBLEMI IZ PROŠLOSTI, RIBAMA LJUBAVNA KRIZA Aleksandar Stanković: Depresija je kad tri mjeseca čekaš da ti petnaest minuta bude bolje Iskra u Bugojnu čeka bh. zvijezde, dolazak potvrdile brojne legende Ja sam kralj asfalta i rijalitija! Kristijan opsjednut Filipom!

Belgija ispunila očekivanja: Pobijedila selekciju Rumunije

Objavio: RHT
22/06/2024 11:35 PM

Euro 2024.

Belgija je imala isti problem kao i u prvom meču, a to je veoma loše snalaženje pred golom protivnika, mada su ovaj put bili ubitačniji pred golom.

Euro 2024. Foto: UEFA

Fudbalska reprezentacija Belgije pobijedila je selekciju Rumunije rezultatom 2:0 u okviru 2. kola grupe E na Evropskom prvenstvu.

Belgija je imala isti problem kao i u prvom meču, a to je veoma loše snalaženje pred golom protivnika. Mada, ovaj put su uspjeli pronaći način da prođu golmana, za razliku od prve utakmice.

Nije tako izgledalo na samom početku. Već u 2. minuti Doku je pronašao Lukakua, a gorostasni napadač je vratio loptu za Tilemansa (Tielemans) koji je sjajnim udarcem matirao golmana Niču (Nita).

Nekoliko minuta kasnije, zaprijetili su i Rumuni prvi put. Pokušao je Dragušin glavom, ali je odbranio to Kastels (Casteels).

U nastavku prvog dijela pokušali su “Đavoli” doći do drugog gola, a redale su se prilike Dokua, Lukebakija, Lukakua i De Brujnea (Bruyne), ali jednostavno nisu mogli matirati vrlo rapoloženog Niču.

Drugo poluvrijeme

Mreže su mirovale do 63. minute kada je Lukaku postigao gol nakon asistencije De Brujnea, ali nakon gledanja VAR-a njegov pogodak je poništen. To je bio treći poništeni pogodak za Lukakua na ovom prvenstvu.

Mogli su Rumuni kazniti pet minuta kasnije, ali udarac Denisa Mana (Dennis) brani Kastels.

Pobjedu Belgije osigurao je De Brujne u 80. minuti. Kastels je poslao sjajnu loptu, Rumuni su katastrofalno reagirali i poslali loptu prema nazad glavom, a to je ispratio De Brujne i postigao gol.

Imali su “Đavoli” priliku i za ubjedljiviju pobjedu. U 82. minuti Karasko (Carrasco) je prošao nekoliko igrača, pronašao Trosara (Trossard), ali krilini napadač nije htio biti sebičan i poslao je loptu u sredinu za Lukakua. Ipak, tu je loptu uspio presijeći defanzivac Rumunije i spriječiti opasnost.

Imao je i Lukaku priliku u 89. minuti da postigne treći gol za Belgiju, ali ponovo se ispriječio Niča, koji je odbranio gol.

Pobjedom Belgije protiv Rumunije sada su sve ekipe u grupi E izjednačene sa po tri boda. U posljednjem kolu će se sve odlučivati, a sastat će se Belgija i Ukrajina, te Slovačka i Rumunija.

Rezultat i strijelci:

Belgija – Rumunija 2:0 (Tilemans 2′, De Brujne 80′)

Čitajte i Hrvati žestoko kažnjeni zbog incidenta na utakmici s Albanijom

Disciplinska komisija UEFA-e donijela je odluku o kazni za Hrvatski nogometni savez. Razlog je incidenat na utakmici Hrvatska – Albanija na Euru u Njemačkoj, objavio je HNS.

Hrvatski nogometni savez kažnjen je s 28.000 eura. Sve zbog paljenja baklji i bacanja predmeta od strane dijela navijača tokom utakmice koja se igrala u Hamburgu.

HNS se zahvalio hrvatskim navijačima zbog podrške, ali su još jednom pozvali na suzdržavanje od paljenja i bacanja baklji.