calendar

Subota 5. Oktobar, 2023

aktuelno ikonica Aktuelno
Horor snimak sa društvenih mreža: Skočio sa balkona, sve je snimljeno (VIDEO) Filip Car: Šu*ci ako ste mislili da sam propao, varate se! Imam poruku za vas, mnogo sam dobar i ide me na svim poljima! Pokrenuta peticija: Sredstva za javni doček Nove godine u Sarajevu preusmjeriti ka poplavljenim područjima Jana navija za treću ženu: Treba nam neko da cijepa drva! Fatima ljutito izašla! Ispovijest Muhameda Begovića ledi krv u žilama: Sin je išao iza mene, odjednom ga je odnio veliki val Fatima napala udvarača! Halo, nisam ja tamo neka seljanka! Ja sam poznata i poštena! Apel sveštenika kod Jablanice: Trebaju nam voda i lijekovi SAMIR RAMOVIĆ ZBOG KOMPLIKACIJA PONOVO PRIMLJEN U BOLNICU! Konzilijum ljekara donio odluku! “Sljedeća dva mjeseca su kritična” REDITELJKA SUZANA PURKOVIĆ EKSKLUZIVNO OTKRILA DETALJE DRUGOG DIJELA FILMA O ACI LUKASU! “Njegov boravak na klinici, period njegovog liječenja…!” Je li i kamenolom iznad Donje Jablanice doprinio katastrofi? Saša Mirković otkrio specijalne goste na Lukasovom koncertu u Ljubljani “POMOZIMO OVIM NESRETNIM LJUDIMA!” Asmin Durdžić uputio hitan apel nakon stravičnih poplava u Bosni i Hercegovini! (FOTO) Press konferencija povodom katastrofe: Vlada FBiH proglasila vanredno stanje Đelmo: “Spasili smo dječaka kojem su roditelji poginuli na licu mjesta, bio je pod podzidom” Ovo je snimak iz zraka poplavljenih područja: Ljudi se bore za živote Novinari se probili do Donje Jablanice: “Četrdeset ljudi se vodi kao nestalo”

Elvedina Muzaferija osvojila četvrto mjesto u Crans Montani, stotinke je dijelile od podija

Objavio: RHT
17/02/2024 1:25 PM

Muzaferija osvojila četvrto mjesto

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija je ostvarila najbolji rezultat našeg skijanja u historiji Svjetskog kupa!

Muzaferija osvojila četvrto mjesto / Foto: Sceenshot

Nakon jučerašnjeg osvajanja 18. mjesta u švicarskoj Crans Montani, danas je na istom skijalištu u drugom spustu osvojila četvrto mjesto.

Muzaferija je danas prvi put u karijeri utrku počela među 30 najboljih skijašica i sa startnim brojem 28 je ostvarila. Vrijeme 1:28.06 i zauzela fenomenalno četvrto mjesto!

Najbolje danas su bile Italijanke. Marta Bassino je trijumfovala s vremenom 1:26.84, a iza nje je završila Federica Brignone sa 54 stotinke zaostatka.

Treće mjesto je pripalo Lari Gut-Behrami sa 1.11 sekundi zaostatka, što znači da je Muzaferiji podij izmakao.

Muzaferija će nakon današnjeg uspjeha biti među 25 najboljih spustašica svijeta, što znači da će nastupiti i na završnom takmičenju u Saalbachu.

Tačnije, sa novih 50 bodova sada je 23. spustašica svijeta sa 69 bodova, tačno 300 manje od liderke Gut-Behrami.

Muzaferija je posebno impresivno skijala u trećem i četvrtom sektoru kojeg je odradila bolje čak i od pobjednice Marte Bassino. Na kraju samo 11 stotinki nedostajalo za prvi podij u karijeri.

Bassino je trijumfovala s vremenom 1:26.84, drugo mjesto je osvojila Federica Brignone sa 54 stotinke zaostatka Treće mjesto je pripalo Lari Gut-Behrami sa 1.11 sekundi zaostatka.

Po ulasku u cilj kamera je prikazala Bassino i Brignone koje su ostale u čudu kada su vidjele da je Muzaferija osvojila četvrto mjesto. Svakako najsretnija u tom trenutku je bila najbolja spustašica svijeta Gut-Behrami koja je ostala na podiju.