calendar

Ponedeljak 8. Jul, 2023

aktuelno ikonica Aktuelno
OVAKO IZGLEDA NOVI DEČKO KOM SE DUNJA ILIĆ KLELA NA LJUBAV JUTROS, A NEKOLIKO SATI KASNIJE GA OPTUŽILA ZA NASILJE! (FOTO) “ČOVJEK JE ILI DOBAR ILI LOŠ!” Natalija Trik FX otkrila da njen otac nije pričao sa njom zbog udaje za Sanija: “U meni kao da teče romska krv!” Đoković uz odličnu igru lakše od očekivanog izborio četvrtfinale Wimbledona ON JE SLIKA I PRILIKA OCA, SIN POZNATOG ZAVODNIKA NAPUNIO 18 GODINA: Ovaj mladić oduševljava izgledom, pravi dasa Prvi susret bebe i porodičnog psa dirnuo ljude: Tata, nisi jedini koji je plakao na ovo “NIJE MI JASNO KAKO JE SEBI DOZVOLIO TAKVE STVARI” Natalija Trik FX brutalno o Nenadu Aleksiću Ša, a onda raskrinkala Mionu Jovanović GOTOVO! IVAN VRATIO JELENI BURMU! Marinković presjekao, prišao joj i izgovorio ove riječi, ona zanijemila od šoka Poznato ko će suditi polufinale Eura: Jedan naštimao meč prije 20 godina za 300 eura, drugi hapšen u BiH s Tijanom Ajfon HRVATICA S NAJVEĆIM GRUDIMA: Tražili joj sliku bez veša, ona objavila javno MILJANU KULIĆ SU PONIŽAVALI? Ekskluzivno za HYPE Marija Kulić otkrila PRAVI RAZLOG DISKVALIFIKACIJE pred samo FINALE Zavirite u vilu Gorana Bregovića u Crnoj Gori: IZDAJE JE ZA 5.000 EURA SMRT U DOMU ZMAJA OD ŠIPOVA! Povukao se nakon rijalitija, a sada ostao bez najvećeg oslonca u životu HIT LJETA! Sve žene će htjeti kupaći kostim kao Luna Đogani DUNJA ILIĆ TVRDI DA JU JE DEČKO PRETUKAO! Prijavila ga navodno policiji, van sebe: “Davio me je i lomio ruku” Sanja Maletić o porođaju u 52. godini: Borba je trajala 8 godina, Vanja je čudo OBJAVLJEN SNIMAK PRIJE DISKVALIFIKACIJE! Miljana Kulić pravila karambol, gađala kamenjem, obezbjeđenje je opkolilo (VIDEO)

Džoker s klupe uništio snove cijele Njemačke i lansirao “Crvenu furiju” u polufinale

Objavio: RHT
05/07/2024 8:45 PM

Džoker s klupe uništio snove cijele Njemačke

Fudbalska reprezentacija Španije pobijedila je selekciju Njemačke rezultatom 2:1 u okviru četvrtfinala Evropskog prvenstva.

Džoker s klupe uništio snove cijele Njemačke/Foto: UEFA

Utakmica igrana u Štutgartu obilovala je dobrim prilikama, ali i teškim prekršajima na obje strane.

Već u 4. minuti, Toni Kros (Kroos) je napravio prekršaj koji će oblikovati utakmicu. Naime, on je faulirao Pedrija, te povrijedio mladog veznjaka. Četiri minute kasnije umjesto njega je ušao Dani Olmo.

Prva prilika

Prvi su zaprijetili Španci preko Jamala (Yamal), koji je iznenadio igrače u živom zidu šutirajući između njih, ali lopta odlazi pored gola.

Prva prilika za Nijemce došla je u 20. minuti kada je Gundoan (Gundogan) sjajno pronašao Kimiha (Kimmich) na desnoj strani, desni bek je uputio centaršut u šesnaesterac, a glavom udara Haverc (Havertz). Ipak, brani to golman Unai Simon.

Haverc se ponovo našao u prilici 15 minuta kasnije, kada je primio na prsa dugu loptu iz zadnje linije, oslobodio se defanzivca i šutirao na gol. Međutim, to je Simon ponovo bez problema zaustavio.

S druge strane, Španci su većinom prijetili iz daljine, a šanse su izgledale mnogo bolje jer je Nojer (Neuer) bio nesiguran.

Na poluvrijeme se otišlo bez golova, a već nakon dvije minute nastavka sjajna prilika za Španiju.

Vilijams (Williams) je prebacio loptu do Jamala, krilni napadač je dodao do Morate koji se pozicionirao na šest-sedam metara, riješio čuvara, ali šutirao preko gola.

I onda, neočekivani heroj je stupio na scenu.

Jamal je perfektno između nekoliko igrača poslao loptu na 15 metara od gola, a Dani Olmo je poslije zaleta od 20 metara matirao golmana Nojera.

Taj pogodak razbudio je Nijemce, koji su krenuli svom silom.

Haverc je glavom prebacio loptu Fulkrugu (Fullkrug), koji se dobro pozicionirao leđima, te je vratio za Andriha (Andrich), ali brani Simon.

U 77. minuti su prvi put Nijemci probili nakon kontre odbranu Španije. Virc (Wirtz) je pobjegao Kukurelji (Cucurella), a onda dodao Fulkrugu koji je u padu šutirao, ali pogodio stativu stativu.

“Crvena furija” je bila nadomak plasmana u polufinale nakon regularnog dijela utakmice, ali onda se ukazao Florijan Virc.

Nadljudski napori

U 89. minuti Mitelštat (Mittelstadt) je ubacio loptu, Kimih je nadljudskim naporima spustio za Virca, koji od stativu pogađa za poravnanje.

Imali su priliku preko Milera (Muller) doći do preokreta u 94. minuti, ali se ofanzivac Bajerna nije snašao.

Obje reprezentacije su i u produžecima nastavile igrati vrlo agresivno i u produžecima.

Španci su dominirali posjedom, ali bez konkretnih prilika. Ipak, Njemačka je imala najbolju priliku.

Virc je nakon dodavanja Milera u 105. minuti šutirao iz prve, ali lopta odlazi pored gola.

Na samom startu drugog produžetka viđena je kontroverzna situacija kada je Kukurelju pogodila lopta u ruku, ali sudija Tejlor nije reagirao.

I onda je sve stalo u 120. minutu. Mikel Merino je glavom sjajno pogodio nakon asistencije i centaršuta

Pobjednik ovog susreta igra u polufinalu sa boljom iz duela Portugala i Francuske, koja je na programu od 21 sat.