Dinamo se obrukao na startu Lige prvaka, izgubili su 9:2 od Bayerna!

Objavio: RHT
17/09/2024 11:20 PM

Dinamo se obrukao na startu Lige prvaka

Fudbaleri Bayerna do nogu su potukli zagrebački Dinamo na startu nove sezone Lige prvaka, a šta smo sve gledali na Allianz Areni, Modri mogu čak i biti zadovoljni rezultatom 9:2 koji je bio završni.

Bayern je zaigrao odlično na startu nove sezone, nakon što je u prošloj doživio neuspjehe na svim frontovima i ostao bez trofeja. Zasad, novi trener Vincent Kompany sve je dobro ukomponovao i čini se da su Bavarci opet oni stari.

Krenulo je dosuđenim penalom za Bayern, a Harry Kane je postigao svoj prvi gol večeras u 19. minuti nastavivši sjajnu seriju na startu nove sezone.

Sigurna prednost

Do odlaska na odmor Raphael Guerreiro i Michael Olise pogađali su za sigurnu prednost Bayerna od 3:0 na poluvremenu. Činilo se da je Dinamo potpuno dotučen u tim trenucima.

No, na startu drugog dijela Zagrepčani prave malo čudo i s dva gola u 120 sekundi dolaze do povratka u meč. Pogađali su Bruno Petković i Takuya Ogiwara.
Umjesto da vrate Dinamo u igru, ti golovi su zapravo razgoropadili Bayern koji je do kraja išao da do vrha napuni mrežu gostiju.

Kane drugi gol postiže u 57. minuti, a Olise isto čini četiri minute kasnije. Do kraja utakmice Kane je postigao i treći gol danas za 6:2.

Engleski napadač, koji je večeras postao i najbolji strijelac svoje zemlje u historiji Lige prvaka. Postigao je i treći gol večeras za 7:2 iz trećeg penala u 77. minuti. Do kraja se se i Leroy Sane te Leon Goretzka upisali u strijelce za konačnih 9:2.
Zagrepčani su na kraju dobro i prošli računajući na sve što je Bayern propustio. Ali i činjenicu da su im tri gola poništena zbog minimalnih VAR ofsajda.

Tako je Bayern došao do jedne od najubjedljivijih pobjeda posljednjih godina. A Kane već do 11. gola u prvih sedam utakmica za klub i reprezentaciju na startu nove sezone.