calendar

Četvrtak 4. Jul, 2023

aktuelno ikonica Aktuelno
USKORO JE KRAJ, NE POSTOJI OSOBA NA SVIJETU! Majka Mione Jovanović zapjenila od bijesa, sprema Nenadu haos nakon finala “SVI SU ME VARALI!” Milena Ćeranić O PARTNERIMA, pa se sjetila NJEGA: “Da sam ga manje voljela uspjelo bi!” MARIJA KULIĆ DA PRESAHNE VIŠE OD MILJANINIH SRAMNIH RADNJI – OBJAVLJEN NJEN POSLJEDNJI RAZGOVOR SA ZOLOM! Velika potraga u Njemačkoj: Nestala djevojčica (13) porijeklom iz BiH Maja i Aneli u žestokom klinču! Stare rivalke ponovo ratuju Muškarac koji je ukrao kip Brus Lija u Mostaru ide u zatvor DRAGANA MIRKOVIĆ OSVOJILA I AZIJU! Najveća zvijezda Balkana se pohvalila ovim uspjehom! Fufe iz serije ‘Lud, zbunjen, normalan’ živi na selu sa 1.800 koza SIN MELINE I HARISA ODLUČIO DA POKORI JAVNU SCENU! Potez Kana Džinovića izazvao haos, riješio da preuzme stvar u svoje ruke REGION ZAVIJEN U CRNO: Preminula glumica iz popularne domaće serije ORGANIZOVALA GALA SLAVLJE Tara Simov slavi sinu prvi rođendan! TRUDNA UČESNICA RIJALITIJA ŠOKIRALA JAVNOST! Ovo niko nije očekivao, šok obrt pred sam kraj rijalitija O emocijama može mnogo da se priča: PRVI ZAJEDNIČKI INTERVJU INDI I ZORANA! Zaljubljeni par otkrio sve! Eva Ras: “Bila sam s ljubavnikom na sedmom nebu, a sa mužem nesretna” SITA AHMIĆ STIGLA KOD ASMINA I STANIJE U DUBROVNIK! Haos neviđenih razmjera, oglasila se sa ove lokacije, rat se nastavlja! Meteorolog Nedim Sladić dobio prijetnje smrću: “Ovo me neće zaustaviti, sve ću prijaviti policiji”

Debakl Sarajeva na Koševu: Široki Brijeg odnio pun plijen

Objavio: RHT
18/02/2024 4:30 PM

Debakl Sarajeva na Koševu

Nogometaši Širokog Brijega su u derbiju 19. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine pobijedili Sarajevo rezultatom 3:1.

Na ovoj utakmici su po prvi put bili prisutni navijači Širokog Brijega. Njima je ovo prvi dolazak na stadion “Asim Ferhatović Hase” poslije 2009. godine.

Debakl Sarajeva na Koševu/ (Foto: T. S./Klix.ba)

Što se tiče utakmice, prvi je zaprijetio Široki Brijeg preko Ćavara čiji je udarac otišao preko gola. U 17. uzvratio Penaranda koji je slabo šutirao. Najbolju priliku na utakmici smo vidjeli u 21. minuti utakmice. Tada je šutirao Penaranda sa ivice kaznenog prostora. Lopta otišla pored gola da bi u 25. ponovo šutirao Ćavar, no pravo u Ilieva.

Igrala se 26. minuta susreta kada je Oliveira nakon ubačaja Ziljkića glavom šutirao preko gola. Ipak, deset minuta kasnije šut isprobao i Ziljkić, no pogodio je samo živi zid iz slobodnjaka. Potom su probali Ćavar i Hasić. Nisu ugrozili golmane na durgim stranama pa se na poluvrijeme otišlo pri najnepopularnijem nogometnom rezultatu 0:0.

Na samom startu drugog dijela Široki Brijeg je poveo. Bender je ispucao dalekometnu loptu, Beganović pogriješio i petom “asistirao” za Lukića. On fantastičnim udarcem pogađa mrežu Ilieva i dovodi gostujući sastav u vodstvo. Novi pogodak smo vidjeli u 53. minuti susreta. Tada su Širokobriježani izveli fantastičnu kontru, a na kraju je Ilieva savladao Kuprešak i udvostručio prednost gostiju.

Nepostojeći ofsajd

Pokušao je Simon Rožman s nekoliko promjena unijeti svježinu u igru. Ipak u tome nije uspio budući da nije bilo nikakvih prilika sve do 75. minute. Tada je Luka Mamić izašao sam na Ilieva koji je zaustavio njegov udarac. Minutu kasnije je Stephen Chinedu pogodio mrežu Ilieva. Međutim, signaliziran mu je nepostojeći ofsajd da bi minutu kasnije Petar Mišić postigao treći gol za gostujući sastav.

Sarajevo se apsolutno raspalo nakon trećeg gola. Tako je Široki u 84. minuti susreta mogao doći i do četvrtog gola. Ipak Capan je promašio prazan gol iako je ranije Chinedu bio u nedozvoljenoj poziciji. Do kraja susreta Sarajevo je uspjelo smanjiti prednost Širokog Brijega. Zahvaljujući eurogolu Mustafića u 87. minuti čime je postavljen konačan rezultat susreta.

Sarajevo je ostalo četvrto na tabeli sa 33 osvojena boda poslije 19 odigranih utakmica. Široki Brijeg je šesti sa 25 bodova. U sljedećem kolu Sarajevo će gostovati kod Zvijezde 09 dok će Široki Brijeg na svom terenu ugostiti sastav Željezničara.

Rezultat i strijelci:

Sarajevo – Široki Brijeg 1:3 (Mustafić 87′ / Lukić 46′, Kuprešak 53′, Mišić 77′)