calendar

Petak 30. Avgust, 2023

aktuelno ikonica Aktuelno
Katastrofa u Banjoj Luci: Borac nakon penala ispao od Ferencvaroša Šta se iza brda valja? Zašto se jedan od najbogatijih ljudi na svijetu rješava dionica ANELI SVE ŠOKIRALA TRANSFORMACIJOM, EVO ŠTA JE ODLUČILA! Nova promjena sve šokirala (FOTO) PORŠELINA OTKRIVA SVE ŠTO SE GURALO POD TEPIH? Ovo je ključ svih Majinih problema! Nezapamćeno divljanje u Ljubljani: Hrvatski navijači prekinuli meč i potukli se s policijom (VIDEO) “RIJALITI TJERA DA GLEDAMO SVIJET DRUGIM OČIMA” Sofija Gačić ekskluzivno za Hype televiziju o “Imanju”: TO ĆE BITI PRAVO OSVJEŽENJE! Zrinjski primio sedam golova u dvomeču s Vitorijom i oprostio se od Evrope SMRT U DOMU POZNATE VODITELJICE! Potpuno slomljena, oglasila se potresnim riječima: “Draga moja djevojčice, hvala ti za sve…” Jelena Krunić OTKRILA RIJALITI TAJNE: Filip me uredno MUVAO pred Aleksandrom Sandra Arika isprozivala fudbalere: Glume milionere, a niko 50 eura ne vadi iz džepa Pogledajte ove scene! Olujno nevrijeme pogodilo bh. grad: Jaku kišu pratio vjetar koji je nosio sve pred sobom ZADOBIO POVREDU VRATA I U LOŠEM JE PSIHIČKOM STANJU! Evo kako izgleda Uroš Stanić nakon što je prebijen! EKSKLUZIVNO! Hype uhvatio poznatog glumca u gaćama dok se trlja (FOTO) Ovo samo u Bosni ima: Golfom “dvojkom” uletio na teren, pa prekinuo utakmicu FATIMA NIJE ROMANTIČNA, ZATO TI JANO SJEDIŠ I UŽIVAŠ U OVIM SERIJAMA, A ONA TAMAN DA PORADI! Lidija Vukićević u sedmoj deceniji pršti koliko je fatalna: Niko nije ostao ravnodušan

Borac ostvario istorijski uspjeh i osigurao grupnu fazu u Evropi!

Objavio: RHT
15/08/2024 11:50 PM

Borac osigurao grupnu fazu u Evropi!

Nogometaši banjalučkog Borca ostvarili su historijski uspjeh pobjedom nad Klaksvikom rezultatom 3:1 (ukupno 4:3) i tako osigurali grupnu fazu najmanje u Konferencijskoj ligi, a istovremeno prošli u play-off Evropske lige.

Borac osigurao grupnu fazu u Evropi!/Foto: mondo.ba Slaven Petković

Borac je večeras imao zlatnu šansu da eventualnom pobjedom protiv Klaksvika izbori historijski plasman u grupnu fazu. Na kraju je to uspio i učiniti i to nakon produžetaka.

Banjalučki tim je bolje otvorio utakmicu i već u ranoj fazi došao do željenog vodstva. Igrao se 17. minut kada je Nikola Srećković pogodio sjajno nakon kornera i uigrane akcije Banjalučana.

Dvije velike šanse

Uslijedile su još dvije velike šanse za Borac kojima se mogao ovjeriti plasman dalje. Prvo je Jovo Lukić propustio zicer u 32. minuti kada je sam dočekao ubačaj s desne strane, ali s vrha peterca šutirao je glavom pored gola.

Drugu veliku šansu u prvom dijelu imao je Srđan Grahovac, ali je njegov udarac iz peterca izblokiran i otišao u korner. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Na otvaranju drugog dijela Borac je mogao udvostručiti prednost, ali je šut Barta Meijersa iz voleja s 25 metara otišao pored gola gostiju. Uslijedila je kazna.

Pravi muk u Banjoj Luci nastao je u 53. minuti kada je Deni Pavlović glavom pogodio za 1:1.

Borac je već u narednom napadu postigao gol, ali je Srećkoviću ovoga puta poništen zbog VAR odluke i dosuđenog ofsajda.

Uslijedile su nevjerovatne minute gostujućeg golmana. Jensen je odbranio četiri velike šanse igračima Borca u samo sedam minuta i činilo se da je večeras nemoguće savladati ga.

Pogodak

Kada se činilo da više nećemo gledati golove, Stefan Savić sjajno pogađa u 82. minuti za vodstvo domaćina. Odlično mu je petom povratnu ostavio Esmir Hasukić.

Rezultat 2:1 bio je i konačni nakon 90 minuta igre, pa se pristupilo produžecima jer je i prvi duel na Farskim Ostrvima završen istim rezultatom u korist domaćina.

Borac je na fantastičan način otvorio produžetke. Već u drugoj minuti Bart Meijers pogađa glavom za ludnicu u Banjoj Luci.

Farani su tokom cijela dva produžetka pokušali da dođu do poravnanja. Ali nisu uspjeli, tako da je Borac ostvario najveći uspjeh u historiji.

Pred Borcem je sada play-off Evropske lige. Dueli protiv Ferencvaroša, ali i u slučaju poraza, igrat će grupnu fazu Konferencijske lige. Banjalučani su tako postali drugi predstavnik Bosne i Hercegovine. Nakon Zrinjskog prošle godine koji je zaigrao u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja.