calendar

Utorak 2. Jul, 2023

aktuelno ikonica Aktuelno
Katastrofalne posljedice nezapamćenog nevremena u Bosanskoj Dubici: “Štete se mjere stotinama hiljada KM” (FOTO) Hidriranost organizma vrlo je važna: Koliko vode treba piti tokom ljeta KONAČNO RASKRINKAN IVAN: Cijelu noć grlio Aneli! Dokumenti otkrivaju: Ubica supruge na Pofalićima pravosnažno osuđen u Hrvatskoj Nevrijeme opustošilo Trebinje: Olujni vjetar lomio drveće, dizao crijepove… Kristijano Ronaldo EMOTIVNIJI nego ikad, a onda je progovorio i o budućnosti u dresu reprezentacije MIONA I ŠA U VRELOJ AKCIJI! Sve se treslo poslije njene svadbe sa bivšim dečkom! NISU MARILI ZA CIMERE POTRESNO GOSTOVANJE na Hype TV “Izrešetao mi je BRATA, a ON nosi PANCIR! Ko je u koga PUCAO?” Jeziv masakr u Duboni “Tijela su PREDUGO ležala svuda, a nemoćni roditelji kukali! Ulica je bila CRVENA OD KRVI”(VIDEO) Otkriveno šta su uradili Miona i Stanislav! TOTALNI HAOS DNEVNI HOROSKOP ZA 2. JULI 2024: Ovan pobjeđuje protivnika, Vodolija rješava sve iz prošlosti Izdato upozorenja za brojne bh. regije zbog jakih pljuskova i grmljavine PREMINULA MARIJA OMAĐIO! Napustila nas je jedna od najljepših glumica svih vremena! NA RAČUNU NI 500 KM! Edita Aradinović na IVICI SUZA: “Nije mi ostalo ništa” Drama u Frankfurtu, Portugal poslije penala prošao hrabru Sloveniju Žene lude za ovom haljinom Meline Džinović KRATKO I JASNO! Oglasila se Jelenina porodica nakon vijesti da je Zoran u vezi sa Indi Aradinović!

Bayernu utješni remi, Manchester City zasluženo u polufinalu

Objavio: RHT
19/04/2023 11:14 PM

Večeras smo dobili preostalu dvojicu polufinalista Lige šampiona. To su ekipe Mančester Cityja I Intera.

Manchester City je preživio revanš u Minhenu nakon što je u prvoj utakmici na svom terenu slavio ubjedljivu pobedu od 3:0.

Revanš na Allianz Areni završen je rezultatom 1:1.

Bayern je od prvog minuta krenuo u ofanzivu bodren bučnim navijanjem sa tribina, ali u prvom poluvremenu nije uspio da nađe put do mreže, iako se nekoliko puta u dobrim situacijama našao prije svih Liroj Sane, ali i Musijala i Gorecka.

City je bio pod pritiskom tokom većeg dijela prvog poluvremena, ali je bio bliži golu, pogotovo u 37. Minute kada je sudija Turpan dosudio penal za engleski tim poslije igranja rukom Upamekana u šesanestercu Bayerna. Međutim, Erling Haland nije bio precizan sa 11 metara, šutirao je snažno, ali je lopta otišla iznad prečke.

Drugo poluvremene je poput prvog počelo ofanzivom Bayerna, ali nažalost krcate Allianz Arene domaći fudbaleri nikako nisu uspjevali da stvore šansu i pronađu put do gola.

S druge strsne, City je bio primoran da igra na kontre i nakon jedne odbranjene situacije pred svojim golom, Džon Stouns je poslaso dugu loptu da centru terena gdje je primio de Brujne, proigrao Erlinga Halanda, koji je imao sreće da se njegov direktni čuvar Upamekano oklizne, Norvežanin je izašao sam ispred golmana Zomera i iskupio se za promašeni penal – 0:1!

Bayern je izjedačio iz penala u 83. Minute. Siguran sa 11 metara bio je Džošua Kimih! Prethodno je Sadio Mane ušao u igru i izborio najstrožu kaznu za Bavarce – 1:1!

Manchester City će u polufinalu igrati protiv Real Madrida, koji je dan ranije eliminisao Chelsea.
Prvi polufinalni mečevi na programu su 9. i 10. maja, revanši sedmicu kasnije.

Drugi polufinalni par čine gradski rivali Inter i Milan. Neroazzuri su večeras igrali neriješeno 3:3 protiv Benfice nakon što su slavili i u Lisabonu sa 2:0.