Zvaničnici Grada Mostara uputili su upozorenje građanima da zbog velikog požara i dima sa deponije Uborak ne provode vrijeme na otvorenom. Vatrena stihija jutros se proširila deponijom, a iznad Uborka je crn oblak dima.

Požar ogromnih razmjera u Mostaru! Građani upozoreni da ne izlaze vani!
Iz Profesionalne vatrogasne jedinice rečeno je da je događaj prijavljen jutros u 9:15 sati, a na teren je izašlo sedam vatrogasnih vozila i 15 vatrogasaca.Portal Bljesak javlja da gori glavno skladište, objekti i radne mašine, a svi radnici su evakuisani. Pred deponiju Uborak je stigao i gradonačelnik Mario Kordić.
Vatrogasci koji su na terenu su poručili da je stanje kritično.
Na terenu se nalaze i pripadnici policije, hitne pomoći, a u pomoć su stigli i pripadnici Oružanih snaga BiH.
Također, iz zraka djeluje i air tractor koji će pomoći u gašenju požara velikih razmjera.
GLEDAJTE NAS:

(Klix.ba/Hypebih.ba/A.Hu.)