Požar na deponiji Uborak u Mostaru ponovo je buknuo jutros, 24. juna.

Požar na deponiji van kontrole! Sve raspoložive snage na terenu, naređena evakuacija!
“Požar je aktivan od 7 sati, sve raspoložive snage i kapaciteti su na terenu. Toliko za sada možemo reći”, izjavio je dežurni operativni Profesionalne vatrogasne postrojbe (PVP) Mostar.
Gusti crni dim ponovo se nadvio nad gradom uprkos velikim naporima vatrogasaca koji su ga gasili posljednja dva dana.
Mještani koji žive u blizini deponije Uborak i jutros se guše u opasnom dimu.
Vanredno stanje ostaje na snazi do daljnjega, objavljeno je jučer nakon sastanka predstavnika Gradske uprave Grada Mostara i Službe civilne zaštite i vatrogastva Grada Mostara.
Podsjetimo, vatra je na odlagalištu otpada Uborak izbila u ponedjeljak, 22. juna, nakon čega su se u gašenje uključili vatrogasci, pripadnici Oružanih snaga BiH i avioni Air Tractor.
(Radiosarajevo.ba/Hypebih.ba/A.Hu.)