Majka djevojčice ub*jene u “Ribnikaru” otkrila detalje suđenja
Viši sud u Beogradu prije nekoliko dana izrekao je presudu Vladimiru i Miljani Kecmanović, roditeljima dječaka koji je 3. maja 2023. godine počinio masovno ubistvo u beogradskoj Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“.

Vladimir Kecmanović osuđen je na kaznu zatvora od 14 godina i šest mjeseci, dok je Miljana dobila dvije godine i 11 mjeseci zatvora.
Majka djevojčice ub*jene u „Ribnikaru” otkrila detalje suđenja
Osvrćući se na suđenje Kecmanovićima, Biljana Paunović, majka ubijene djevojčice Adriane Dukić, kaže da nikada nije vidjela iskreno kajanje na njihovim licima.
– Svaki put sam naivno očekivala da istinski zaplaču i da se pokaju. Ono što nas najviše muči jeste spoznaja da zapravo niko pravno neće odgovarati za samo ubistvo devetoro đaka i čuvara škole. Svakog jutra se budim i pitam kako je to moglo da nam se desi – kroz suze je pričala majka Adrijane Dukić u emisiji Jutro na Prvoj.
Paunovićeva je izjavila, nakon presude Kecmanovićima, da je važno da se imenuju odgovorni za masovna ubistva, ali i da svi, kao društvo, izvučemo pouke kako se to nikada ne bi ponovilo.
– Mi znamo da tu djecu ne mogu da nam vrate, ali je važno da imenujemo odgovorne i da izvučemo pouke. Moja Adriana je ubijena sa sedam metaka, u školi. To je nešto što je nezamislivo. Roditelji su imali dužnost da spriječe nezamislivo – rekla je Paunovićeva.
“To je ono što Kecmanovići nisu umjeli”
Kako je dodala, nijedna presuda neće vratiti djecu.
– Roditelji su dužni da vaspitavaju, da nadziru i da vole svoju djecu. To je ono što Kecmanovići nisu umjeli. U ovom slučaju, ovdje nije važno ko je koju ulogu imao. On je pucao, ali su mu pristup oružju dali roditelji. Bili su znakovi upozorenja koje nisu željeli da vide. Krivi su, saučesnici su u ovom slučaju roditelji.
Djetetu treba samo ljubav. Vjerujem da je tom djetetu najviše falila roditeljska ljubav i pažnja – obrazložila je svoj stav mama Adriane Dukić.
Ističe i da su roditelji dečaka-ubice pokazali model arogancije.
– Moja Adriana nikada nije govorila o njemu. Vjeruje da nije stigla da ga upozna jer je imao puno izostanaka u školi. Kecmanovići su ljudi koji su bahati, pokazali su model arogancije, to je njihov način funkcionisanja. To dijete je samo reklo da je mislio da je biti bez empatije i hladan vrlina.
Dijete od 13 godina je samo u kući to moglo da nauči. To je naučio od svojih roditelja. Ti ljudi su lišeni ljudskosti i humanosti, kao i njihovo dijete – zaključila je.
GLEDAJTE NAS:

(hypetv.rs/hypebih.ba)