Kada se prošle godine počela stidljivo najavljivati mogućnost da Ermin Mahmić (21) zaigra za Bosnu i Hercegovinu, nismo ni sanjali da ćemo dobiti ovako posebnog igrača i čovjeka.

Ermin Mahmić: “Prvo sam nazvao mamu!” Poslao poseban pozdrav svojim Krajšinicima!
Nevjerovatan prvi korak u reprezentaciji BiH sa dva gola na Svjetskom prvenstvu, samo su preslika njegove divne osobnosti i odgoja koje ima.
Ali i neposrednosti.

Stao je pred novinare da da izjavu, ali prvo pitao “Ima li neko vode za mene?”.
Brzo je neko od novinara podijelio svoju vodu sa našim Zmajem, nakon čega je nastavio sa izjavom.
Jesi li sanjao ovakav scenarij, reprezentacija, dva gola na Svjetskom prvenstvu?
“Iskreno nisam. Iako moram priznati čim sam došao u reprezentaciju osjetio sam ogromno samopouzdanje, i zbog načina na koji sam primljen u ekipu. To se prenosi na teren. Sretan sam!” poručio je.
Prvi poziv uputio je majci
Koga si zvao telefonom sa terena odmah poslije utakmice?
“Zvao sam mamu odmah, morao sam podijeliti taj momenat sa njom odmah i proslaviti ” rekao je Mahmić.
Skinuo si dres nakon gola, jesi razmišljao o žutom kartonu?
“Ma nisam se ni sjetio, nije bilo vremena za razmišljanje o tome”
Slijedi Amerika. Očekuješ li veću minutažu? Oborio si neke rekorde
“Prvo da se odmorimo, a onda ćemo se maksimalno spremiti. O minutaži sam već govorio, to odlučuje selektor. I o tim rekordima se ne zamaram, bitna je ekipa, a ne pojedinac”.
Na kraju je na poziv novinara iz Krajine, poslao poseban pozdrav kako kaže “svojim Krajšinicima”.

(Reprezentacija.ba/Hypebih.ba/A.Hu.)