Dino Merlin godinama važi za jednog od najuspješnijih kantautora na regionalnoj muzičkoj sceni, ali iza brojnih hitova krije se i težak životni period o kojem je rijetko govorio.
Dino Merlin o najtežem periodu života

Pjevač je svojevremeno otkrio da se suočio s teškom depresijom, koju opisuje kao najteži period svog života. Kako je ispričao, tada je izgubio interes za sve što ga je okruživalo, uključujući i muziku kojoj je posvetio najveći dio svog života.
– U jednom periodu svog života bio sam teško bolestan. Imao sam jednu tešku depresiju. Ne bih poželio nikome. To se manifestovalo tako da sam bio ni za šta – rekao je Merlin.
Govoreći o tom periodu, priznao je da mu je bilo potpuno svejedno šta se dešava oko njega.
– Apsolutno me ništa nije interesovalo, meni je bilo isto i život i smrt. Jednostavno sam samo bio biljka. To je bio period kada sam htio da napustim muziku i svašta mi je tada padalo na pamet, ali sam se nekim čudom izvukao – kazao je pjevač.
Veliku podršku tokom oporavka pružila mu je supruga Amela, s kojom ima kćerku Naidu i sina Hamzu. Danas ističe da mu je porodica najveći oslonac i razlog zbog kojeg je uspio prebroditi najteže trenutke.
Podsjetimo, Merlin je 2024. godine nakratko završio u bolnici nakon što mu je pozlilo, ali se ubrzo oporavio i nastavio s koncertnim aktivnostima te radom na novim projektima.
Iako privatni život uglavnom drži daleko od očiju javnosti, često ističe koliko je ponosan na svoju djecu.
– Najveća sreća mi je kada čujem da su moja djeca skromna i pristojna. To smatram svojim najvećim uspjehom – poručio je Merlin.
BONUS VIDEO:
hypebih.ba/A.H.