DALILI PRIJETI ROBIJA ZBOG KRŠENJA ZAKONA? Mujićeva OJADILA državu za ENORMNU količinu novca, a u svemu imala i SAUČESNIKA?
Dalili prijeti robija
Dalila Mujić, nekadašnja rijaliti učesnica, redovan je korisnik sve popularnije društvene mreže TikTok.
Mnogi rijaliti učesnici pokušavaju da se probiju i na taj način brzo i lako zarade veće sume novca od fanova i ostalih korisnika, takozvanih “giftera”.
– Dalila se hvali svojim uspjehom na TikToku, novcem koji zarađuje i nulama kojima raspolaže. Ali nadležni organi treba da ispitaju kako to Dalila kao strani državljanin (Srbije) podiže toliki novac kojim se hvali? Ona može skinuti novac sa računa iz Bosne i Hercegovine, ukoliko ga ima, ali joj bankomat skida određenu proviziju, što nema veze sa njenom obavezom plaćanja poreza – priča izvor blizak redakciji HypeTV, pa dodaje:
SKANDAL!
– Poreski organi Bosne i Hercegovine i države Srbije treba da ispitaju gdje i kako Dalila Mujić prijavljuje svoje prihode. Ukoliko ne plaća ni u Bosni i Hercegovini, ni u Srbiji, onda ona vara državu i krši zakon, zbog čega bi trebalo da bude procesuirana po osnovu “utaje poreza” – govori naš sagovornik.
Nerijetki su komentari na društvenim mrežama koji prozivaju da se rijaliti učesnici poput Mujićeve navodno bave raznim malverzacijama kako bi došli do novca. Mujićeva često voli da se hvališe uspjehom koji ima na TikToku, a čak je izjavila da je i novi automobil kupila od novca zarađenog na toj platformi u vrijednosti od 70. 000 eura.
Na ovoj mreži se pojavio snimak na kojem je objašnjeno koliko Dalila navodno zarađuje od ovog vida reklamiranja, pa je navedeno da je za samo nekoliko dana zaradila 6.500 eura i da se nalazi na drugom mjestu liste rekordera po zaradi u regionu. (prenosi “Mondo”)
– Postoje ljudi koji se nazivaju “gifterima”, ja nisam samo neko ko drži “lajvove” i prima poklone, ja i uzvraćam. Ja sam 44. nivo “giftera”, to znači da je uloženo preko 150.000 dolara u taj profil. Nisam samo neko ko je uzimao, nego sam i davala. To se na TikTok-u zove respekt za respekt – rekla je Dalila jednom prilikom.
ŠUŠKA SE, ŠUŠKA!
– Kvazi novinarka aj što vara narod nego vara i državu! Mene zanima kako ona može u stranoj državi imati toliki novac od tiktoka! Kupovati automobile i putovati? Kome ona plaća porez? – zanimalo je jednog korisnika YT kanala.
– Da li je istina da pere novac preko Adama Đoganija i njegovog računa? Ja bih se to zapitao – pisalo je u drugom komentaru.
– Ukoliko je to slučaj, nadležni organi bi trebalo da ispitaju građanina Srbije Adama Đoganija i njegove prihode. U ovom slučaju, to bio skandal i bila bi organizovana prevara države Srbije i države Bosne i Hercegovine – govori naš sagovornik.
KAKO FUNKCIONIŠE “PROSJAČENJE” NA TIKTOKU
Pokloni koje traže su virtuelni, ali gledaoci doniraju pravi novac i može se povući iz aplikacije kao gotovina, sa tim što TikTok platforma uzima 69%.
Gledaoci prenosa uživo šalju poklone – od digitalnih ruža, koje koštaju nekoliko centi, do virtuelnih lavova koji koštaju oko 500 dolara. U duelima u kojima se najčešće svađaju ili raspravljaju TikTok likovi, pobjednik je onaj koji giftova i glasova publike dobije više.
Prosječna zarada na jednom TikTok lajvu kreće se od 1.000 do 5.000 eura, što znači da na kraju mjeseca ta osoba može da bude teža za 30.000 do 40.000 eura. Skandal! Mnogi bivši rijaliti učesnici su naveli da iznos može da bude i viši od navedenog. Korisnik koji je odradio nastup uživo prikupljene zlatnike može da zamijeni za dijamante koje će kasnije pretvoriti u novac na svom PayPal računu, ili bankovnom računu, koji je povezan sa TT nalogom.
SKANDAL “RUPA U ZAKONU”
E, tu nastaje problem. Kako izvor poznat redakciji kaže, većina Tiktokera podiže novac “na sitno”, kako ne bi skretali pažnju nadležnih organa i izbjegli svoju zakonom propisanu dužnost – plaćanje poreza.
Podsjetimo, Zakonom regulisana poreska stopa je 20%.
TIKTOKERI KRŠE ZAKON?
– Za sve platforme na kojima postoji mogućnost zarade postoji “javna tajna”, a najviše je koriste TikTokeri, koji su našli “rupu u zakonu” i time ga KRŠE. Evo o čemu je riječ. Na mjesečnom nivou, korisnik može podići do 9.200 eura, a da prođe neopaženo od strane inspekcije za plaćanje poreza. Skandal! Zato Tiktokeri pribjegavaju podizanju manjih cifri kako bi bili nevidljivi kontroli i time kršili zakon o obavezi plaćanja poreza državi. – govori naš izvor za Hype TV.
BONUS VIDEO