29/08/2024 9:40 AM

Đere se hrabro borio protiv Đokovića

Đere i Đoković. AP Photo / Frank Franklin II

Teniser iz Srbije Novak Đoković prošao je u treću rundu US Opena, nakon što mu je meč predao sunarodnjak Laslo Đere.

109. tenisera svijeta,Đere, pružio je bolji otpor nego se to očekivalo i pokazao se kao dostojanstven protivnik. U trenutku predaje meča rezultat je bio 6:4, 6:4 i 2:0 za Đokovića.

Prvi set je donio mnoštvo brejk šansi, kojima su uspijevali da odole obojica tenisera. Svi su uzimali svoj servis sve do rezultata 5:4, kada je Đoković pokazao klasu i došao do prvog seta.

U drugom setu Đere je imao prednost 2:4, a onda je bio blizu da iskoristi još jednu brejk loptu s obzirom da je pri to rezultatu imao prednost 15:40. Đoković se ipak nije dao i uspio je osvojiti ovaj gem, a onda u narednom je napravio i brejk.

Pri rezultatu 4:4 Đere je zatražio medicinsku pomoć zbog bolova, pretpostavlja se, u predjelu kuka. Poslije toga Đere se nije uspio oporaviti i uz još jedan brejk Novak Đoković dolazi do drugog seta.

U trećem setu Đoković je došao do brejka, a onda je Đere predao meč.