Hrabri Borac pružio dobar otpor PAOK-u: Imaju aktivan rezultat pred revanš

Objavio: RHT
24/07/2024 11:50 PM

Hrabri Borac pružio dobar otpor PAOK-u

Prvak Bosne i Hercegovine Borac izvukao je aktivan rezultat nakon prve utakmice drugog pretkola Lige prvaka. Oni su na teškom gostovanju u Solunu protiv PAOK-a poraženi rezultatom 3:2.

Hrabri Borac pružio dobar otpor PAOK-u/Foto: UEFA

Ekipa PAOK-a je od početka bila ofanzivnija i stižu do prednosti u 17. minuti preko Kulerakisa. No, nisu se izabranici Mladena Žižovića, koji je ovaj meč pratio s tribina zbog crvenog kartona, predavali i već pet minuta kasnije stižu do poravnanja.

Bila je to poprilično bizarna situacija, jer je golman PAOK-a već imao loptu u svojim rukama, no Kulerakis se sudara s njim i loptu rukom izbija iz ruku golmana.

Reagovao je tada VAR, a odgovornost je preuzeo Erera i pogodio.

Nakon toga do prednost dolazi PAOK u 39. minuti. Švab je ubacio za Ozdoeva, čiji je udarac odbranio Šiškovski, no Kulerakis je ponovo u glavnoj ulozi i pogađa odbijenu loptu.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Borac je izjednačio. Vuković je ubacio s lijeve strane, a Kulašin je pogodio.

Konačan rezultat je postavljen u 51. minuti kada je Šiškovski loše procijenio let lopte, a Trust Ekong pogodio praznu mrežu.

Do kraja meča je PAOK bio bolja ekipa, no rezultat se nije mijenjao.