Furiozna Njemačka razbila Škotsku na otvaranju Eura

Objavio: RHT
14/06/2024 11:11 PM

Furiozna Njemačka razbila Škotsku

Fudbalska reprezentacija Njemačke je pobijedila selekciju Škotske rezultatom 5:1 na otvaranju Evropskog prvenstva.

Furiozna Njemačka razbila Škotsku/Foto: UEFA

Svega devet minuta kasnije Nijemci su uspjeli poduplati prednost. Naime, nakon sjajnog solo prodora i izbacivanja defanzivca, Džamal Musijala (Jamal Musiala) zakucao je loptu i povećao prednost svoje reprezentacije.

Već do kraja prvog dijela pitanje pobjednika je bilo riješeno. Nakon jednog šuta Gundoana (Gundogan) i odbrane golmana Gana, lopta se vraćala na nogu njemačkog reprezentativca, ali ga je Porteus (Porteous) tada nagazio.

Sudija Turpan (Turpin) je nakon gledanja VAR-a dosudio jedanaesterac, a Porteusu pokazao direktan crveni. Penal je u gol pretvorio Kai Haverc (Havertz).

Nijemci, u svom stilu, nisu posustajali do kraja susreta. Napadali su konstantno. Pokušavali su Sane i Virc, a onda je došla 68. minuta. Niklas Fulkrug (Fullkrug), napadač Borusije Dortmund i njemačke reprezentacije, ušao je nekoliko minuta ranije, a onda je ukrao loptu rivalima i pravim torpedom zakucao loptu u mrežu rivala.

Imao je Fulkrug priliku postići novi gol osam minuta kasnije, ali je on poništen nakon gledanja VAR-a.

Do kraja se malo sreća osmjehnula i Škotima nakon što je poslije slobodnog udarca jedan od igrača Škotske šutirao glavom, lopta se odbija od Ridigera (Rudiger) i ulazi u gol Njemačke.

Konačan rezultat je postavio Emre Džan (Can) u drugoj minuti sudijske nadoknade golom izvan šesnaesterca.

Nijemci su grupu započeli na najbolji mogući način i sada su 1. sa tri boda, dok su Škoti ostali na 0.