Ponedeljak 1. Jul, 2023

HAOS U MOSTARU: Prekinuta utakmica Velež – Zrinjski (VIDEO I FOTO)

Objavio: RHT
13/11/2023 6:45 PM

U utakmici 14. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine Velež – Zrinjski prekinuta je u 34. minuti kod rezultata 0:0.

Naime, sudija Irfan Peljto poslao je fudbalere i trenere u svlačionicu nakon sukoba navijača Zrinjskog s redarima.

Krenulo je sve s ubacivanjem pirotehničkih sredstava na teren, a onda su gostujući navijači sukobili i sa policijom...

Neposredno prije tog incidenta došlo je do velike bakljade od strane “Ultrasa”.

Prekid je trajo 25 minuta, a iz MUP HNK-a su istakli da će svaka sljedeća upotreba pirotehničkih sredstava značiti i pražnjenje tribina.

Nakon samo dvije minute utakmica je ponovo bila prekinuta pet minuta, jer je na tribinama bio transparent neprimjerenog, političkog sadržaja, koji su postavili navijači Veleža.

Prvo poluvrijeme je trajalo ukupno 77 minuta i završeno je rezultatom 1:0 (strijelac Haskić – 41. minuta).