calendar

Sreda 27. Novembar, 2024

NEMAČKA DRŽAVNA TELEVIZIJA UPOREDILA MASKA I GEBELSA: Razlika je “samo” u tome što je Gebels cenzurisao medije, dok Mask nudi slobodu izražavanja ali to izgleda Nemcima smeta!

Objavio: RHT
14/11/2022 6:22 PM

Izvršnog direktora Tvitera Elona Maska uporedili su sa bivšim Hitlerovim šefom propagande u nemačkom programu za aktuelne poslove zbog njegovog samoproglašenog stava za slobodu govora.

Foto: Screenshot twitter

Кomična emisija o aktuelnostima koju je emitovala nemačka državna televizija ZDF uporedila je Ilona Maska sa Džozefom Gebelsom, bivšim glavnim propagandistom nacističke partije, zbog samoproglašenog stava generalnog direktora Tvitera o slobodi govora.

Otkako je kupio platformu krajem prošlog meseca, Mask je bio na udaru stalne kritike levičarskih aktivista i mejnstrim medija, koji su otvoreno izrazili prezir prema planu milijardera da platformu učini otvorenijom.

Čini se da su takve kritike dostigle novi i bizaran vrhunac u petak nakon što je emisija German Today Show, satirični program koji se bavi aktuelnim dešavanjima, uporedila Maska sa Gebelsom na slici objavljenoj na društvenoj platformi ovog preduzetnika.

Na slici je Mask prikazan u smeđoj košulji i kako stoji ispred brojnih banera poznatih iz istorije, osim činjenice da je svastika na zastavama zamenjena logotipom Tvitera.

Natpis slike „Da li želite totalne tvitove??“ Nemački list Bild ga takođe povezuje sa Gebelsovim zloglasnim „Sportpalast govorom“, tokom kojeg je visoki nacistički zvaničnik pitao veliku gomilu pristalica „Želite li totalni rat?“.

Sama objava glasi: „Zahvaljujući Ilonu Masku, sada svako ponovo može da kaže bilo šta na Tviteru! Potpuna sloboda izražavanja!”

Dok je većina poređenja između modernih ličnosti i istorijskih nacista često pogrešna, poređenje između Maska i Gebelsa je posebno bizarno zbog njegove specifične uloge u nacističkom režimu.

Кao šef nemačkog ministarstva prosvete i propagande, Gebels je bio posebno odgovoran za masovnu cenzuru i kontrolu govora koji su se odvijali u Nemačkoj, a novinama je bilo zabranjeno da objavljuju kritičke tekstove o vladi.

„Bez obzira na to kako se osećate prema Ilonu Masku, ali ovo poređenje sa nacistima je jednostavno neukusno i očigledno ide predaleko“, primetio je jedan nemački parlamentarni poslanik Florijan Han , rekavši da bi nemačka javno finansirana televizija, posebno, trebalo da zna bolje .

Drugi političar, Кristof de Vris, opisao je sliku kao „sve samo ne smešnu“, ocenivši da je povučena paralela „potpuno pogrešna“.

„Ne morate se složiti sa Maskovom posvećenošću slobodi izražavanja, ali poređenje sa nacizmom, gde su ljudi ubijani zbog različitog mišljenja, potpuno je pogrešno – čak i za satiričnu emisiju“, rekao je poslanik Bundestaga.

„Dok Tviter teži ka podizanju građanskog novinarstva, medijska elita će pokušati sve da spreči da se to dogodi“, primetio je Mask .

„Mejnstrim mediji će i dalje napredovati, ali povećana konkurencija građana će dovesti do toga da budu tačniji, jer je njihov oligopol u pogledu informacija poremećen“, rekao je on.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS